Тепловики у Рівному продовжують тиск на бізнес

Половина місцевого бізнесу нарікають, що потерпають від колекторів через борги за опалення

ФОТО "Рівне Вечірнє", листопад 2022 року

У Рівному планують підіймати тарифи на опалення і гарячу воду. Як ми повідомляли, на минулому засіданні виконкому йшлося про збільшення вартості опалення у середньому на 14%, а централізованої гарячої води – на 106%. Втім голосів тоді забракло.

Аби витлумачити депутатам міської ради обґрунтованість тарифів, у Рівному зібрали навіть День депутата. Тепловики на цій зустрічі пояснювали й чинники, що впливають на розмір тарифу і намагалися обґрунтувати свої числа. Чи вдалося переконати депутатів та членів виконкому, стане зрозумілим уже під час наступного засідання виконкому. Адже під час Дня депутата – ніяких рішень не ухвалюють, це інформаційна зустріч. 

Проте саме під час такої зустрічі з’ясувалася особливість роботи тепловиків. Депутатка міської ради Галина Кульчинська запитала представників «Рівнетеплоенерго» скільки справ боржників з категорії бізнес-споживачів, зокрема й підприємців які винаймають приміщення на перших поверхах багатоповерхівок, на сьогодні передали колекторам.

50%. Тобто половину справ підприємців, які мають заборгованість за тепло – у понад 6 місяців – передали у роботу юридичній компанії. 

Ми повідомляли у вересні 2022 року, що бізнес нарікає на тиск з боку тепловиків. Для них тарифи на опалення в рази більші, ніж для населення, адже у тарифи для бізнесу закладена ціна газу у 38 гривень за куб. 

Вся справа у вартості газу, який продають підприємству для вироблення теплової енергії. Якщо для населення минулого року тариф був фіксований й складав 7,4 гривні за метр кубічний, то для юридичних осіб, підприємців він закладений у ціну з вартістю так званого обсягу двадцять, тобто 38 гривень 44 копійки за один кубічний метр, - пояснював раніше директор «Рівнетеплоенерго» Олександр Ющук.

Йдеться про оплату за тепло у місцях загального користування, його нараховують однаково – і мешканцям будинку, і підприємцям, які працюють у приміщенні. Тоді скарг до поліції або безпосередньо до «Рівнетеплоенерго» на методи роботи з боржниками не надходило.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень