Субсидії стали готівкою: як це відбувається на практиці

З 4 березня українці вперше почали отримувати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг живими грошима

Кому видадуть готівку на руки?

 

Як повідомляє прес-служба Мінсоцполітики, субсидії готівкою у березні отримають ті, кому вони призначені в жовтні - грудні 2018 року.

Таких людей в Україні близько 4 мільйонів.

Субсидіанти 2019 року (приблизно 100 тис. осіб) отримають держдопомогу за старою схемою - у вигляді взаємозаліку, у них буде обов'язковий платіж і безготівкова субсидія.

Такий порядок виплат збережеться до 1 травня, потім всім одержувачам треба буде подавати нові заяви на держдопомогу.

А ось для субсидіантів 2018 року в рахунках за компослуги буде вказана вся сума до оплати. При цьому передбачається, що субсидія плюс обов'язковий платіж (не більше 15% доходів домогосподарства) її покриють.

Якщо субсидіанту вдасться щось заощадити, витративши, для прикладу, менше газу на обігрів, ніж належить за нормами, то залишок грошей можна витрачати як завгодно.

А в разі, якщо держдопомоги виявиться недостатньо, то доведеться, як і раніше, доплатити з власної кишені.

Де і коли отримати кошти?

 

Пенсіонери почали отримувати монетизовані субсидії з 4 березня. Триватиме цей процес до 25 березня. Тим, кому пенсії приходять на картку, туди ж прийде і держдопомога. Тим, хто отримує пенсії на пошті або у листоноші, монетизовані субсидії видадуть разом з пенсією.

Непенсіонерам потрібно із 12 березня підійти в будь-яке відділення "Ощадбанку", незалежно від місця проживання субсидіанта, маючи при собі паспорт та оригінал ідентифікаційного коду.

Там їм видадуть гроші на оплату компослуг і оформлять картку банку, на яку прийде субсидія в квітні за березень і в травні за квітень.

У Мінсоцполітики також уточнили, що оплатити рахунки можна і після 25 березня, за це субсидії не позбавлять. Головне, щоб не було боргів на 1 травня, коли почнеться перепризначення держдопомоги.

За матеріалами segodnya.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень