Субсидії на опалювальний сезон: коли їх нарахують та чи не забракне грошей

В зимовий період кількість отримувачів субсидій збільшується, як і сума виплат

Масовий розрахунок субсидій на опалювальний сезон в Україні розпочнеться 5 жовтня, повідомляє Мінсоцполітики. До цієї дати відомості про отримувачів субсидій має надати Державна податкова служба та Пенсійний Фонд України, а надавачі комунальних послуг повинні прозвітувати про розмір платежів, тарифів та цін на свої послуги. 

Почнеться й взаємодія управління соціального захисту та ПФУ. Зокрема управління соцзахисту будуть нараховувати субсидії, а Пенсійний Фонд забезпечить виплату коштів через банки та Укрпошту. Повністю повноваження з виплати субсидій перейдуть до Пенсійного Фонду у грудні 2022 року, каже голова правління ПФУ Євген Капінус.

Нагадаємо, розмір субсидії розраховують як різницю між вартістю житлово-комунальних послуг та обсягом обов’язкового платежу. Субсидії розраховують окрема на опалювальний період та між опалювальний сезон. 

Наразі субсидію в Україні отримує 2,2 мільйона домогосподарств, згідно з даними Мінсоцполітики. З них близько 200 тисяч отримувачів проживають на тимчасово окупованій території.

До бюджету цього року для призначення субсидій було закладено 37,9 мільярда гривень. За словами голови відомства Оксани Жолнович, цієї суми вистачить для надання вказаних видів державної підтримки.

Сьогодні поширюються чутки про те, що можуть виникати проблеми з виплатами субсидій. Ми змінюємо внутрішні механізми обробки документації щодо призначення субсидій. На людей воно ніяк не вплине, – запевнила міністерка Мінсоцполітики Оксана Жолнович. 

Відповідно до проєкту бюджету на 2023 рік, розмір субсидії наступного року мають скоротити. 

Щоб отримати субсидію, потрібно звернутися до ЦНАПу, уповноваженої посадової особи виконавчого органу територіальної громади, органу соціального захисту населення або через портал «Дія». Подати на субсидію можуть і ті, хто її раніше не отримував, але зараз потребує допомоги.

Джерело: На пенсії 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень