Стало відомо, чому українським біженцям у Польщі стали частіше відмовляти у житлі

Назвали причини

Через війну багато українців були змушені покинути свої домівки. Чимало людей знайшли собі прихисток у сусідній Польщі.

У перші місяці війни в країні організували програми приймання біженців. Кожному українцеві надали житло та харчування.

Сусідів, що тікають від війни, приймали як польські сім'ї, так і готелі, приватні пансіонати та літні табори. А польська держава своєю чергою виділяла компенсацію у 40 злотих (300 грн) за кожного прийнятого біженця.

Нині ж настрої у польському суспільстві змінилися. Почастішали випадки, коли поляки, які взяли українських біженців, відмовляються від подальшої участі у програмі. Такі рішення зумовлені інфляційними процесами та загальним падінням рівня життя у їхній країні.

Польський Уповноважений з прав людини Марцин Вінчек у листі до прем'єр-міністра Матеуша Моравецького повідомив, що незабаром багатьом полякам просто не вистачить фінансів для надання допомоги біженцям.

Згідно з сигналами, що надходять до мене, багато людей, які вирішили прийняти біженців війни відразу після прибуття в нашу країну, незабаром не зможуть продовжувати надавати їм допомогу через брак фінансів, – написав Марцін Вінчек.

Зростання цін і витрат на утримання житла суттєво погіршило фінансове становище багатьох польських громадян. А це може призвести до того, що чимало біженців втратять житло та опиняться на вулиці.

Для подолання назрілої житлової проблеми польська влада вирішила відремонтувати порожні будинки в регіонах. Таким чином, буде створено житловий фонд, призначений для оренди біженцями.

Якщо біженці тривалий час мешкають у колективних місцях проживання, то з них планують стягувати половину орендної плати. Такі зміни можуть стартувати вже у листопаді.

Джерело: Today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень