Спрощений перехід до нового електропостачальника та додатковий рядок у платіжках за світло

Важлива інформація для споживачів від НКРЕКП

Як повідомляє на своїй сторінці у Facebook регулятор, 12 серпня 2022 року на відкритому засіданні НКРЕКП було прийнято постанову № 924 «Про затвердження Змін до Правил роздрібного ринку електричної енергії» .

Як зазначається, Постановою передбачено «низку кроків назустріч споживачу» .

з метою забезпечення побутових споживачів зрозумілою та коректною інформацією щодо нарахувань за спожиту електричну енергію, електропостачальників зобов’язано в рахунках на оплату зазначати інформацію ПРО ПОЧАТКОВІ ТА КІНЦЕВІ ПОКАЗИ ЗАСОБІВ ОБЛІКУ електричної енергії, на підставі яких здійснюються нарахування.

Також згідно зі змінами допускається відсутність лічильників у окремих споживачів:

для споживачів електроустановки яких мають невелику потужністю до 0,1 кВт, спрощено відносини з електрозабезпечення, а саме, врегульовано організацію комерційного обліку та визначення обсягів споживання без встановлення засобів вимірювальної техніки (лічильників).

Крім того, врегульовується спрощена процедура зміни електропостачальника, що дасть можливість споживачу в порівнянні з нормативно встановленим строком переходу до нового електропостачальника в 21 день, здійснювати такий перехід за 3 дні.

Щоправда, для цього є умови:

 • забезпечення зчитування фактичних показів приладу (приладів)
  вимірювальної техніки споживача автоматизованою системою комерційного
  обліку;
 • отримання оператором системи (обленерго) погодження споживача з попереднім та новим постачальниками прогнозних даних про покази приладу (приладів)
  вимірювальної техніки на дату зміни електропостачальника відповідно до
  рахунка попереднього електропостачальника про авансовий платіж чи
  попередньою оплату.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень