Співробітниця ПриватБанку продавала аферистам персональні дані клієнтів

Геніальна історія шахрайства

ПриватБанк потрапив у скандал із продажем персональних даних своїх клієнтів. Як з'ясувалось, співробітниця банку продавала персональні дані клієнтів зловмиснику, який, своєю чергою, пропонував їх за гроші у Telegram-каналі.

Усе це з'ясувалося в ході слідства, досудового, а згодом і судового. Днями столична Феміда ухвалила вирок по цій справі, засудивши головного її фігуранта.

Приводом для слідчих дій стало оголошення, розміщене в січні цього року в одному з Telegram-каналів щодо продажу персональних даних і баз даних різних державних структур.

 

Покупцям пропонувалися витяги із баз даних Національної поліції, Державної фіскальної служби, Головного сервісного центру МВС України, Державної міграційної служби України, Державної прикордонної служби України, а також ПриватБанку і Нової пошти.

Ці дані «продавець» отримував, звісно, незаконними шляхами.

Зокрема, щоб отримати персональні дані клієнтів ПриватБанку, він через спільного знайомого вийшов на контакт із заступницею керівника відділення з обслуговування індивідуальних VIP клієнтів ПриватБанку. Спритник запропонував жінці передавати йому особисті дані клієнтів.

Його цікавило все: повне ім'я, дата та місце народження, місце реєстрації і додаткові адреси, номер телефону зв'язку клієнта, копії документів, паспортні дані, а також  історія обслуговування клієнта, інформація щодо його фінансового стану, рух коштів і дані про контрагентів у договорах.

Жінка погодилася на пропозицію замовника, який пообіцяв щедро за все платити. Упродовж січня-лютого вона робила копії з документів клієнтів, передавши замовнику всю інформацію, яка була в її розпорядженні, про 15 клієнтів ПриватБанку. За надані послуги замовник непогано розплатився: банкірша отримала за це 26 550 гривень.

Вона також познайомила замовника з іще одним своїм колегою – керівником управління з банківської безпеки ПриватБанку, якому зловмисник також запропонував «співпрацювати» з ним за гроші.

Замовник навіть озвучив йому прейскурант:

  • за анкету клієнта банку – 300 гривень
  • за витяг із банківського рахунку – 600 гривень
  • за сканування копій документів – 400 гривень.

Чоловік удав, що погодився на таке «співробітництво», та насправді він уже на той час таємно працював на поліцію.

Цей працівник банку вже був залучений правоохоронними органами до конфіденційної співпраці та прийняв пропозицію, щоб задокументувати злочинця, - йдеться у судовому вироку.

У суді замовник зізнався у своїх злодіяннях і демонстрував щире каяття.

Він підтвердив зібрані проти нього докази, розповівши, що зі своїми товаришами створив акаунт у Мережі, в якому розмістив оголошення щодо продажу персональних даних. 

Після цього він вийшов на контакт зі співробітницею ПриватБанку і схилив її до співробітництва.

 

А та, у свою чергу, звела його з іншим банківським працівником. Але він здав його поліцейським.

Зловмисника засудили до 4 років позбавлення волі, присудивши також йому до сплати штраф у розмірі 2550 гривень. Однак суд зважив за можливе дати йому умовне покарання, давши йому річний випробувальний строк.

Щодо самої співробітниці ПриватБанку, яка «зливала» дані клієнтів, то матеріали по ній виділені в окреме провадження. Над нею суд ще попереду.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень