На OLX активізувалися шахраї: як працює схема обману

Такі випадки трапляються дуже часто

На платформі онлайн-оголошень OLX шахраї обманюють українців і крадуть у них гроші. Жертвою може стати не тільки покупець, як це часто й буває, але і продавець. Аферисти надсилають липове посилання для підтвердження операції, а після введення даних картки з рахунку українців крадуть кошти.

За допомогою такої афери шахраї вкрали у журналіста Олександра Чеканова 4 тис. грн, написав він у своєму фейсбуці. Щоб уникнути подібної ситуації, слід звертати увагу на домени посилань, які вам надсилають.

Я перейшов за посиланням і ввів дані картки (так-так, у тому числі CVV). Спочатку віртуальну. Там на рахунку була одна копійка, тому вона не пройшла (це мені вже потім у банку пояснили).

 

Ввівши дані картки, на яких були гроші, я спочатку зіткнувся з труднощами верифікації. Мені не приходило SMS. Але це і не потрібно було.

 

Спочатку списалися 150 гривень за якісь розваги, а потім пішло – по 999 в чотири заходи, – написав журналіст.

У коментарях до публікації українці розповіли, що такі випадки дуже часто трапляються. Тут найголовніше – перевірити домен. Якщо сторінка фейкова, це буде помітно з посилання.

Я з такою самою ситуацією зіткнулася двічі за тиждень. Перші надіслали посилання з лівим доменом, я, звичайно ж, нічого не вводила і відправила їх подалі. А в другому випадку маразм зашкалював: вони зібралися стінку 3*2 метри пересилати «Новою поштою».

 

А забрати її в мене мав кур'єр, це додуматися до такого маразму треба було ще!

 

Ось таке посилання прислали, а коли я запитала, що це, відповіли «яка різниця», – написала журналістка Ганна Якубець.

До речі, на OLX уже відреагували. Представник компанії зазначив, що залежно від пристрою OLX має домен olx.ua, m.olx.ua або name.olx.ua.

Також фахівець пояснив, що посилання завжди можна перевірити в Центрі Підтримки OLX. Крім цього, був запущений освітній сайт з безпеки Онлайн[за]хист.

Раніше в Україні шахраї почали підробляти сайти. Так, аферисти створили липовий OLX. Під час реєстрації на такому сайті в користувача можуть знятися кошти.

Джерело:  OBOZREVATEL

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень