Що робити з найближчими до Рівного АЕС (АУДІО)
Пряма розмова на Радіо Трек
Світ активно переходить на альтернативні та екологічні джерела електроенергії.
З експлуатації поволі виводять все більше атомних, теплових електростанцій, які шкодять довкіллю.
Україна не може розпрощатися з атомними електростанціями одразу. Це зумовлено тим, що виробництво такої електроенергії дешевше від альтернативних джерел.
Для України ядерна енергетика – стратегічний напрямок енергозабезпечення країни. За потужностями Україна посідає восьме місце у світі та п'яте в Європі. На чотирьох АЕС виробляють понад половину загального обсягу електроенергії.
Дві з АЕС розташовані в безпосередній близькості до Рівненської області - Рівненська АЕС розташована у місті Вараш, а чотири райони Рівненської області входять до 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС.
В умовах нашої економіки «атомки» лишаються найдешевшими виробниками електрики.
Ба більше, українські АЕС продають електроенергію дешевше, ніж виробляють.
Керівник ГО «Екоклуб» Андрій Мартинюк говорить, що українські екологи бачать долю електростанцій в Україні так:
Екологи мають кілька пунктів в позиції щодо існування атомних електростанцій.
По-перше, Україні в жодному разі не треба будувати нові АЕС.
Наявні енергоблоки мають допрацювати до свого терміну експлуатації.
Вартість електроенергії має бути такою, аби ці гроші дозволили підтримувати належну експлуатацію енергоблоків. В наших електростанцій немає грошей навіть на один реактор, аби зняти його з експлуатації. Тариф надто низький.
В Україні енергоблоки не знімають з експлуатації – їх вигідніше модернізувати, продовживши термін дії. На Рівненській АЕС цього літа запустили реконструйований енергоблок №3. Він працював з 1986 року. Тепер вироблятиме електроенергію ще до 2037.
Еколог запевняє, що доки в Україні не буде ринку електроенергії, який дозволить АЕС продавати свій продукт і заробляти на ньому - відмовитися, або зменшити використання атомної енергетики буде важко.
Ця публікація підготовлена в рамках проекту «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою».
Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Радіо Трек і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.
Радіо Трек: НОВИНИ