Побутова та ТОП-корупція: чи заберуть через це в України безвіз (АУДІО)

Як з корупцією борються на Рівненщині

Безвіз. Погодьтеся, ви не очікували почути це слово у контексті теми боротьби з корупцією. Однак, надаючи Україні безвізовий режим, Євросоюз передбачив механізм моніторингу виконання Україною взятих зобов’язань.

У разі уповільнення антикорупційної реформи, ЄС має можливість скасувати безвіз. Ймовірність цього вкрай низька, кажуть експерти, проте юридична процедура призупинення безвізового режиму таки існує.

На пришвидшенні темпів наголошують європейські партнери. У звіті ЄС, опублікованому на початку листопада йдеться, що торік Україна досягла важливого прогресу у реформах, але слід зробити більше, особливо - у судовій сфері та боротьбі проти корупції.

За даними НАБУ однією з найкорумпованіших інституцій в Україні є державні підприємства. У нас їх понад 3 тисячі і майже 70% з них – збиткові.

Проте, певного ефекту у боротьбі з корупцією Україна все ж досягла.

З часу Революції Гідності наша держава піднялася на 43 позиції у рейтингу Світового Банку Doing Business, опинившись на 71-й сходинці серед 190 країн. Нас випереджають Киргизстан, В'єтнам і Перу.

Створені в Україні антикорупційні органи (НАБУ та САП) займаються ТОП-корупціонерами, схеми яких часто виходять за межі держави. Однак, поряд із тим, побутова корупція стала природною складовою соціальних стосунків в Україні.

За результатами опитування Міжнародного республіканського інституту майже третина рівнян за останніх два роки давала хабар лікарям, а 18% - у такій формі «дякували» викладачам вузів.

Разом з тим, чверть опитаних рівнян не стикалися з жодним видом корупції. Стільки ж відповіли, що отримували натяки на отримання хабарів та подарунків.

За даними прокуратури, упродовж поточного року правоохоронні органи області скерували до суду з обвинувальним актом корупційні кримінальні провадження щодо 62 осіб. Вони завдали збитків майже на 7,5 млн грн. На таку ж суму правоохоронці арештували майно підозрюваних.

Однак, чи залежить процес викорінення корупції в Україні лише від відповідних відомств і структур – про це ми говорили у черговій програмі із циклу «Європейський монітор» на Радіо Трек.

Гостями програми були виконавчий директор громадської організації «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг, заступник голови Рівненської ОДА, депутат Рівненської облради Світлана Богатирчук-Кривко.

А про чинники, що зменшують ефективність роботи антикорупційних органів розповів директор Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський.

Запис програми подаємо нижче.

Ця публікація підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та "Європейською правдою".

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Радіо Трек і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Наші новини у Тelegram 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень