Що й коли подешевшає: в Україні впадуть ціни на продукти

Можна завчасно зробити запаси на зиму

Україна продовжує збір нового врожаю овочів та фруктів. Це дозволило не тільки стабілізувати ціни, але й викликало здешевлення низки продуктів.

Знизяться ціни на овочі довгого зберігання: картопля, буряк, морква, цибуля. Виробники цих культур або закладають свою продукцію в склади тривалого зберігання, щоб продати за більш вигідною ціною взимку або навесні, або продають фактично з поля за нижчою ціною через відсутність складів зберігання, - розповіла аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин.

Але ситуація може стрімко змінитися будь-якої миті, адже Україна живе в умовах війни. І найбільше на динаміку цін може впливати курс гривні, цінові стрибки на енергоресурси та пальне. За відсутності таких обставин ціни на харчові продукти будуть стабільними.

У разі ж зростання цін на енергоносії ситуація з вартістю продуктів може погіршитися. До цього може призвести, наприклад  повернення акцизу на пальне, що здорожує логістику.

В умовах воєнного стану слід відмовитися від повернення акцизу на пальне або хоча б встановити пільговий акциз на паливо для аграріїв, яке використовується для власного споживання сільськогосподарськими товаровиробниками, як це робиться в країнах ЄС, - зазначила експерт.

Джерело: Главред

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень