Рівнян змусять відзначати зародження протестантизму

Адже указ про це святкування на державному рівні підписав Президент Петро Порошенко

Реформацію пов'язують з ім'ям німецького священика Мартіна Лютера (1483 -1546) 

Відповідно, розпорядження про відзначення цього свята нещодавно підписав голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко. Мова йде про відзначення 500-річчя Реформації.

Реформація  (від лат. reformatio — перетворення, виправлення) — це католицький церковно-релігійний, духовно-суспільний та політичний рух оновлення в країнах Західної та Центральної Європи у XVI столітті, спрямований на повернення до біблійних першоджерел християнства, який набув форми релігійної боротьби проти католицької церкви і папської влади. Цей рух пов’язують із зародженням протестантизму – одного з напрямів християнства.

Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко назвала указ Президента про відзначення 500-річчя Реформації "указом про конфесійну толерантність".

Чому – детальніше розповідає Світлана Богатирчук-Кривко:

Президент України підтримав ініціативу протестантських церков і підписав цей указ. Ним передбачено просвітницькі заходи: конференції, семінари, висвітлення історії Реформації, що вона дала світу. Кабінетом міністрів включено до плану загальнонаціональних заходів з ініціативи, до речі, Рівненської області проведення у травні 2017 року у комунальному закладі «Пересопниця» Рівненської обласної ради духовно-національного собору за участю представників влади, протестантських церков, релігійних організацій.

За словами Світлани Богатирчук-Кривко, це буде не одноденне свято. Адже воно не прив’язане ні до якої дати. Тож протягом 2017 року будуть проходити заходи, присвячені 500-річчю Реформації.

До речі, 500-річчя Реформації, каже заступник голови Рівненської облдержадміністрації, відзначатимуть наступного року не тільки в Україні, а в усьому світі. І це святкування символічно називають ще «Р-500». 

Скільки грошей потратять на відзначення 500-річчя Реформації з бюджету - поки невідомо. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень