Рівнян змусять відзначати зародження протестантизму

Адже указ про це святкування на державному рівні підписав Президент Петро Порошенко

Реформацію пов'язують з ім'ям німецького священика Мартіна Лютера (1483 -1546) 

Відповідно, розпорядження про відзначення цього свята нещодавно підписав голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко. Мова йде про відзначення 500-річчя Реформації.

Реформація  (від лат. reformatio — перетворення, виправлення) — це католицький церковно-релігійний, духовно-суспільний та політичний рух оновлення в країнах Західної та Центральної Європи у XVI столітті, спрямований на повернення до біблійних першоджерел християнства, який набув форми релігійної боротьби проти католицької церкви і папської влади. Цей рух пов’язують із зародженням протестантизму – одного з напрямів християнства.

Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко назвала указ Президента про відзначення 500-річчя Реформації "указом про конфесійну толерантність".

Чому – детальніше розповідає Світлана Богатирчук-Кривко:

Президент України підтримав ініціативу протестантських церков і підписав цей указ. Ним передбачено просвітницькі заходи: конференції, семінари, висвітлення історії Реформації, що вона дала світу. Кабінетом міністрів включено до плану загальнонаціональних заходів з ініціативи, до речі, Рівненської області проведення у травні 2017 року у комунальному закладі «Пересопниця» Рівненської обласної ради духовно-національного собору за участю представників влади, протестантських церков, релігійних організацій.

За словами Світлани Богатирчук-Кривко, це буде не одноденне свято. Адже воно не прив’язане ні до якої дати. Тож протягом 2017 року будуть проходити заходи, присвячені 500-річчю Реформації.

До речі, 500-річчя Реформації, каже заступник голови Рівненської облдержадміністрації, відзначатимуть наступного року не тільки в Україні, а в усьому світі. І це святкування символічно називають ще «Р-500». 

Скільки грошей потратять на відзначення 500-річчя Реформації з бюджету - поки невідомо. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень