Третя спроба: рівненський замок ХV століття хочуть віддати приватному власнику

Мова йде про замок князів Чарторийських, що у селищі Клевань Рівненського району

Цей замок збудований у 1475 році і є пам’яткою архітектури національного значення.

Втім, уже близько 20 років його руйнують бомжі та розтягують місцеві мешканці.

За радянської влади у замку спочатку діяло училище механізації, потім -лікувально-трудовий профілакторій для алкоголіків.

Вже у незалежній Україні замок протягом кількох років орендував клеванський підприємець. Але потім від оренди відмовився. Кажуть, що саме при ньому почався занепад цього туристичного об’єкта.

Пізніше за головування в облдержадміністрації Василя Червонія замок надавали в оренду будівельній компанії «Інвестжитлобуд».

Вона збиралася реставрувати будівлю, начебто навіть знайшла для цього польського інвестора. Але за чотири роки так нічого й не зробила. Тож уже при наступному голові ОДА Віктору Матчуку з нею договір розірвали. Тепер на замок є новий претендент.

Розповідає селищний голова Клеваня Дмитро Жовтянський:

Ми виявили бажання взяти собі на баланс з подальшою передачою підприємцю-інвестору, який готовий як свої, так і польські інвестиції вкласти в його реконструкцію і відновлення як культурної спадщини України. В цих людях як селище, так і я  на цей момент впевнені. Дали три місяці часу, щоб підготувати бізнес-проект, після чого він під’їде в обласну адміністрацію і розкаже своє бачення щодо подальшої діяльності самого замку.

За словами Дмитра Жовтянського, приватний власник хоче реконструювати замок, адже нині він в аварійному стані. Окрім використання його з туристичною метою, він планує розташувати у замку мотель та ресторан, як, приміром, в Олеському замку на Львівщині. 

 

 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Більше оголошень