Третя спроба: рівненський замок ХV століття хочуть віддати приватному власнику

Мова йде про замок князів Чарторийських, що у селищі Клевань Рівненського району

Цей замок збудований у 1475 році і є пам’яткою архітектури національного значення.

Втім, уже близько 20 років його руйнують бомжі та розтягують місцеві мешканці.

За радянської влади у замку спочатку діяло училище механізації, потім -лікувально-трудовий профілакторій для алкоголіків.

Вже у незалежній Україні замок протягом кількох років орендував клеванський підприємець. Але потім від оренди відмовився. Кажуть, що саме при ньому почався занепад цього туристичного об’єкта.

Пізніше за головування в облдержадміністрації Василя Червонія замок надавали в оренду будівельній компанії «Інвестжитлобуд».

Вона збиралася реставрувати будівлю, начебто навіть знайшла для цього польського інвестора. Але за чотири роки так нічого й не зробила. Тож уже при наступному голові ОДА Віктору Матчуку з нею договір розірвали. Тепер на замок є новий претендент.

Розповідає селищний голова Клеваня Дмитро Жовтянський:

Ми виявили бажання взяти собі на баланс з подальшою передачою підприємцю-інвестору, який готовий як свої, так і польські інвестиції вкласти в його реконструкцію і відновлення як культурної спадщини України. В цих людях як селище, так і я  на цей момент впевнені. Дали три місяці часу, щоб підготувати бізнес-проект, після чого він під’їде в обласну адміністрацію і розкаже своє бачення щодо подальшої діяльності самого замку.

За словами Дмитра Жовтянського, приватний власник хоче реконструювати замок, адже нині він в аварійному стані. Окрім використання його з туристичною метою, він планує розташувати у замку мотель та ресторан, як, приміром, в Олеському замку на Львівщині. 

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

Більше оголошень