Повірка лічильників: коли її проводити та хто за це платитиме

З червня цього року, попри воєнний стан, обов’язкову повірку лічильників відновили

На час воєнного стану в Україні призупинили вимогу щодо повірки приладів обліку води, газу, тепла та електроенергії. Проте у червні цього року окремою постановою Кабміну обов’язкову повірку відновили.

Зараз повірку лічильників повинні пройти усі громадяни, у яких настав цей термін. Здійснити цю процедуру потрібно впродовж трьох місяців після опалювального сезону.

Чимало українців не стежать за періодом повірки лічильників, але надавачі послуг зазвичай надсилають попередження про те, що час повірки лічильників настав.

На сьогодні не повіряти лічильники можуть виключно мешканці тимчасово окупованих територій. Для них відстрочка діятиме до кінця воєнного стану та впродовж 3 місяців після його завершення. Тим, хто живе на території бойових дій, повірку можна відкласти на 6 місяців після скасування воєнного стану.

Повірка лічильників інколи може тривати до 5 днів. Представники компаній надавачів послуг мають прийти у помешкання, зняти лічильник на повірку (зафіксувати документально цей факт) повірити пристрій і повернути його назад.

Монтаж та демонтаж лічильника повинні відбутися у присутності споживача, а потім фахівець мусить скласти відповідний акт.

Після повірки лічильник пломбують, про що складається відповідний акт, а споживачеві обовʼязково віддають один екземпляр.

Зауважимо, що, наприклад, компанії, які забезпечують розділ газу, можуть провести процедуру за один день. Ваш лічильник знімають (фіксуючи на ньому показники), натомість встановлюють інший, уже повірений лічильник (і теж фіксують показники), та складають відповідні документи.

Хто оплачує повірку лічильника:

  • Лічильники за газ та електрику обслуговує постачальник, тому платити нічого не потрібно.
  • Лічильник на воду – платить споживач.
  • Лічильник на тепло – у більшості міст введено абонплату за тепло і гарячу воду, тож повіряти лічильник має постачальник. Якщо такого платежу немає, за повірку платять споживачі.

Відповідно до затвердженої методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, тим, хто не пройде перевірку, нарахування проводитимуть за нормативами споживання, встановленими в Україні, а не за показами лічильника. А це в рази вище реально використаних ресурсів.

Тому нехтувати цією процедурою недоцільно в першу чергу для самого споживача.

Джерело: 24 канал

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень