Подарунки вчителям та заборона фотографувати власних дітей: українка про звичаї в Італії, які її здивували
Фото у навчальних закладах може робити виключно професійний фотограф за згодою усіх батьків
Про таку цікавинку, як для сприйняття українців, розповіла для Район. Освіта Тетяна Денисенко, яка з початком повномасштабного вторгнення виїхала з двома дітьми за кордон.
Саме через заборону на фото в межах закладу вона надала виданню світлини, зроблені за межами школи та садка.
Прихисток родина знайшла на невеликому хуторі в Італії, в місті Тродіка, що знаходиться в центральній частині країни. Зупинилась в сім’ї італійців, де жили й працювали її родичі. Тут діти жінки пішли до дитячого садка та початкової школи.
На момент виїзду з України дітям Тетяни Денисенко: дочці Соломії та синові Максиму, – було чотири та шість років відповідно. Тобто треба було думати про дитячий садок.
Вирішити питання з документами було нелегко, але право на доступ до системи державної освіти в Італії гарантується всім дітям, незалежно від їх національності, статусу та статусу їхніх батьків.
Тетяна розповіла, що
під час реєстрації італійці ТРИЧІ зробили помилку в ідентифікаційному коді, тому процес оформлення у садочок розтягнувся в часі.
Між тим, до переліку документів, необхідних для влаштування у дитячий садок, їй знадобилися підтвердження статусу біженця, паспорт, свідоцтво про народження, карта щеплень, документи, що підтверджують місце проживання, та фото дітей.
У садочку харчують дітей лише раз, також тут вони не сплять.
Діти стосами приносили з садочка різні малюнки. Діти взагалі багато малювати, гралися. Моїм це дуже сподобалося, – ділиться співрозмовниця.
В Італії існує багато програм, які можуть використовуватися в дошкільних навчальних закладах. Наприклад, деякі навчальні садки працюють за методикою Монтессорі, інші – використовують програми для розвитку в дітей конкретних навичок.
Мені, як мамі, видається, що суттєвої різниці між дошкільною освітою в Україні та Італії нема, але багато залежить від позиції вчителів та вихователів, їхнього ставлення, – пояснює Тетяна.
Після святкового випускного син українки пішов до італійської школи.
У першому класі дітей навчають базовим речам: читати, писати, рахувати. При цьому вивчають 8 предметів. Навчальний тиждень триває 6 днів.
- Італійська мова.
- Математика.
- Декоративно-прикладне мистецтво.
- Фізична культура.
- Музика.
- Природознавство.
- Історія і географія.
- Іноземні мови.
Класи доволі великі – тут навчаються по 25-30 дітей.
З цікавих фактів, наведених Тетяною – щодо комунікації з батьками – вона підтримується щодня, але виключно через електронну пошту.
Усна критика допустима, але оцінок, як і у нас, школярі в початковій школі не отримують.
Також звертає увагу зауваження українки про подарунки для педагогів:
У батьків коштів на навчання не просили, лише на якісь мінімальні подарунки для вчителів.
Максим провчився в італійській школі пів року, паралельно навчався онлайн в українській.
Для мене італійська система освіти трохи складна, дуже насичена програма і щільне навантаження, до того ж шестиденний графік, – поділилася враженнями про тамтешню освіту українка.
Раніше на цю тему ми писали:
Програма розрахована на дітей, які відстають у розвитку, - українка про навчання в Італії
«Моя дитина тут просто цар і бог», - українка про рівень знань своїх дітей в італійській школі
Радіо Трек: НОВИНИ