Пенсії в Україні: чи зарахують до стажу догляд за онуками

Роз'яснення дав експерт

Періоди отримання допомоги по догляду за дитиною в Україні також зараховують до страхового стажу.

Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку має людина, яка фактично за нею доглядає. Це може бути один із батьків, усиновитель, баба, дід, інший родич або опікун.

Експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін розповів, що відповідно до закону «Про пенсійне забезпечення», який діяв в Україні до 2004 року, було чітко визначено, що час догляду за малолітніми дітьми зараховується до стажу роботи лише матері, що не працює.

Однак законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не визначено, що це має бути саме мати. Головною умовою є отримання допомоги по догляду і сплата страхових внесків незалежно від того, хто саме доглядає.

Експерт додав, що з 2018 року в Україні запрацювала система, яка дозволяє автоматично проводити перерахунок пенсії громадянам, що працюють. Якщо на той час з у людини були невраховані періоди страхового стажу, то відбувся автоматичний перерахунок пенсії до стажу.

Джерело: ZN.UA

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень