Пенсії в Україні: чи зарахують до стажу догляд за онуками

Роз'яснення дав експерт

Періоди отримання допомоги по догляду за дитиною в Україні також зараховують до страхового стажу.

Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку має людина, яка фактично за нею доглядає. Це може бути один із батьків, усиновитель, баба, дід, інший родич або опікун.

Експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін розповів, що відповідно до закону «Про пенсійне забезпечення», який діяв в Україні до 2004 року, було чітко визначено, що час догляду за малолітніми дітьми зараховується до стажу роботи лише матері, що не працює.

Однак законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не визначено, що це має бути саме мати. Головною умовою є отримання допомоги по догляду і сплата страхових внесків незалежно від того, хто саме доглядає.

Експерт додав, що з 2018 року в Україні запрацювала система, яка дозволяє автоматично проводити перерахунок пенсії громадянам, що працюють. Якщо на той час з у людини були невраховані періоди страхового стажу, то відбувся автоматичний перерахунок пенсії до стажу.

Джерело: ZN.UA

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень