

Що потрібно для призначення такого виду виплат та які вимоги до страхового стажу
Деякі українці мають право на пенсію за вислугою років. Кому саме встановлюється такий вид пенсійного забезпечення, повідомили у ПФУ.
Пенсії за вислугою років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності. Умови призначення і тривалість спеціального стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за вислугою років, залежить від професій/посад, на яких працювала людина, і Закону, за яким призначається така пенсія.
Пенсії за вислугою років призначаються:
незалежно від віку:
після досягнення від 50 до 55 років чоловіками та від 45 до 50 — жінками і за наявності відповідного загального стажу, в т.ч. стажу роботи за професією/посадою:
Розміри пенсій визначаються згідно зі ст. 27, 28 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і залежать від тривалості одержаного страхового стажу та отримуваної заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески.
Призначається така пенсія з дня звернення при звільненні з роботи/посади, що дає право на такий вид пенсійного забезпечення.
Умови призначення визначені Законом України від 09.04.1992 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (ст. 12).
Пенсія за вислугою років призначається військовослужбовцем при звільненні з військової служби:
Розміри пенсій визначаються відповідно до ст. 13 Закону № 2262-ХІІ: від 50% (звільненим у відставку за віком або станом здоров’я) до 70% відповідних сум їхньої грошового забезпечення. Мінімальний розмір пенсій за вислугою років військовим не може бути нижчим за 3854 грн.
Право на пенсію за вислугою років незалежно від віку мають працівники прокуратури, у яких на день звернення за призначенням такої пенсії є не менш як 25 років вислуги, в т.ч. стажу роботи на посадах прокурорів не менше 15 років.
Розміри пенсій визначаються відповідно до ч. 2-5 ст. 86 Закону №1697-VII – 60% суми їх місячної заробітної плати.
Працівникам, які не мають вислуги 25 років, але відпрацювали на посадах прокурорів не менше 15 років і мають страховий стаж 35 років для чоловіка та 30 років – для жінки, пенсія за вислугу років призначається після досягнення чоловіками 57 років, а жінками – 55 років.
У цьому випадку розмір пенсії визначається пропорційно до кількості повних років роботи на прокурорських посадах.
Джерело: На пенсії
Радіо Трек: НОВИНИ
Переведення годинників змінили: з’явилося уточнення про літній час 2025
Які банани в магазині треба обходити стороною: це знає не кожен
На якому поверсі краще жити: ви будете здивовані і навіть схочете змінити житло
Фінансове процвітання – Тельцям, досягнення мети – Левам: гороскоп на 30 березня.
Остання цифра в даті вашого народження розповість, що на вас чекає до кінця 2025 року
То на скільки реально зросли пенсії з 1 грудня? Нові суми
В Україні почалось призначення субсидій за новою схемою
Нові показники для розрахунку пенсії назвали у ПФУ
У ПФУ попереджають, що деякі жінки при виході на пенсію можуть зіткнутися з проблемами
Чому група інвалідності не завжди впливає на пенсію? Роз’яснення експерта
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415