Пенсії та соцвиплати влітку: що зміниться з 1 червня і кому дадуть більше

Основне, про що варто знати

З 1 червня українцям варто бути готовими до змін в отриманні соціальних виплат. Також передбачено новації у виплаті пенсій для однієї з категорій пенсіонерів.

Пенсії з 1 червня

У Мінсоцполітики запевняють, що алгоритм нарахування пенсій у червні не зміниться. Наразі в Україні на 100% профінансовано субсидії, допомоги та пенсійні виплати. Тому, як розповідають у профільному міністерстві, проблем чи затримок із отриманням пенсій очікувати не варто.

Утім, вже у червні працюючі пенсіонери нарешті отримають підвищені виплати. Згідно з інформацією ПФУ, надбавку нарахують відразу за три місяці: квітень, травень і червень.

 

Про які суми йдеться сказати поки важко, адже це залежить насамперед від того, скільки стажу заробила людина після призначення чи останнього перерахунку пенсії.

 

Допомога ветеранам з 1 червня

Деякі українці можуть розраховувати на отримання щорічних виплат, які передбачені постановою Кабміну.

Фінансову допомогу у червні отримають такі категорії громадян:

  • українці, які мають статус ветерана війни, ув'язнені концтаборів та гетто – по 612 грн;
  • інваліди війни І групи та люди з особливими заслугами перед Україною – до 4421 грн.

Допомога соціально незахищеним категоріям населення з 1 червня

Як зазначають у Мінсоцполітики, наразі українська влада веде переговори з міжнародними партнерами, аби під час повномасштабної війни з рф грошові виплати мали змогу отримати багатодітні родини, сім’ї, де виховують дітей з інвалідністю, а також пенсіонери з низькими доходами.

За кожну категорію відповідатиме певна міжнародна організація.

 

Передбачається, що виплати у розмірі від 2200 до 2500 грн зможуть отримати більш як 2 млн українців, які постраждали внаслідок бойових дій.

 

Виплати для ВПО з 1 червня

Частина вимушених переселенців у червні вже не отримують державної допомоги (2000 грн на дорослого і 3000 на дітей та людей з інвалідністю).

Починаючи з травня, виплати залишили лише для ВПО, які проживають у зоні бойових дій і через це не можуть повернутися додому. А ще – ті, у кого пошкоджено майно.

Джерело: Апостроф

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень