«Одна синиця з десяти переживає зиму, хоча це - зимуючий птах. А перелітні… » - рівненський орнітолог про лелек

Лелек рятувати таки варто

Соцмережі наповнені фотографіями лелек, які повернулися з настанням весни, однак застали зиму.

Люди непокояться долею птахів і намагаються рятувати їх від холоду, навіть заносячи їх до себе в оселі. Десятки тисяч користувачів поширюють відео порятунку птахів на Львівщині:

Крім того, у селі Птича, що на Дубенщині, на полі зібралися кілька десятків цих птахів, пише місцева журналістка Аліна Дубовська. Люди допомагають птахам їжею та соломою.

Якщо вірити орнітологам – місцеві правильно роблять, піклуючись про пернатих, на відміну від тих, хто підгодовує лебедів взимку.

Що варто робити лелекам в невесняну погоду, розказав рівненський орнітолог Василь Ільчук:

Коли сильні морози, то будь-які птахи, то така статистика – лише одна з десяти синиць переживає зиму.  Хоча це зимуючий птах. А перелітні… Птахи насправді не бояться холоду. Головне, щоб у них був доступ до їжі і вони переживають будь-який мороз. Ну, не -20, звичайно.

 

Щодо лелек, то я дивлюся, що зараз не настільки важка зима, аби вже так дуже переживати, адже є відкриті водойми, є там якісь проталини, де вони можуть собі корм здобувати. Утім, якщо ви знайшли групу птахів, які опинилися в полі серед снігів, то звичайно, бажано підгодовувати: це може бути риба, курячі голови – щось тваринне.

 

Скажу більше: днями спеціально поїхав на рівненське сміттєзвалище. Там завжди величезні маси птахів – і зимуючі, і мігруючі. Навіть влітку лелек там буває по 30 особин. Це птахи молоді, які не створюють пари. І вони там собі харчуються, адже є вдосталь їжі. І нині там всього чотири лелеки, це означає, що вони не прилетіли, аби рятуватися на тому поживному місці. Виходить, що їх ще так багато не прилетіло.

Я бачив повідомлення у Фейсбуці, що є в Дубенському районі зграї, також на річці Ікві.

 

Я знаю, що в Рівному прилетів птах на гніздо біля "Бабусі" на Чорновола. Там теж є такі притоки незамерзаючі, він там і харчується.

 

Підгодувати таких птахів можна, але обережно, не лякаючи. Вони тоді розлетяться і втратять більше енергії, що дуже погано. Тоді буде більше шкоди, ніж допомоги.

Якщо десь в полі зграя зупинилася, коли 30 особин на фотографії, то це мігруючі. Вони будуть далі летіти, але подекуди зупиняються. Якщо в полі, то бажано підготувати. Буває таке: прибуває на гніздо та сидить там і не злазить. Або злазить, але немає де харчуватися. Тоді можна довгою палицею доставити йому їжу в гніздо.

 

Найважча у нас зима була 2013-го року. Тоді були складні погодні умови, хуртовини. В птахів леденіли крила, і в нас фіксувалися випадки загибелі цих тварин. Зараз відносно спокійні погодні умови, тож поки птахи не гинули.  

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень