Не засвоїв – лишаєшся на другий рік. Стандартні практики закордонних шкіл хочуть втілити в Україні
Міносвіти вивчає досвід навчання українців у школах за кордоном
Українці відгукнулися на допис міністра освіти і науки України Оксена Лісового, який запропонував ділитися думками та досвідом щодо зміни підходів у навчанні.
Два роки ковіду та рік повномасштабного вторгнення. Навантаження на дитину дуже високе: і психологічне, і розумове. Це і про велику кількість предметів, і про навчання онлайн, і про додаткові заняття, щоб надолужити втрачене.
Тому прошу вас поділитися своєю думкою з цього питання у коментарях і розповісти про досвід відвідування ваших дітей шкіл за кордоном.
Наша спільна мета – створити для дітей можливості здобути якісну, корисну та сучасну освіту, - написав міністр.
Українці активно відгукнулися, зокрема розповіли про особливості навчання у Німеччині.
Тетяна Манакова повідомила, що працює у Берліні у старшій школі, 7-10 класи.
Предметів дійсно не так багато, основні: німецька, англійська, математика. Інші предмети поєднано у курси: біологія, хімія, фізика- NAWI( природничі науки), історія, соціологія, георгафія GAWI, курси охоплюють основні поняття з даних предметів, те що важливо для пратики у подальшому житті. Мову і літературу не поділяють на окремі предмети, вичитуються блоками.
За словами Тетяни, головна мета навчання у Німеччині - практичні навички та знання. Тем вивчають менше, але якісніше.
Наприклад, завдання з математики мають практичний характер.
Крім того, уроки тривають парами по півтори години або можуть поділятись на 2 різних уроки. Вчитель вичитує свій матеріал за 45 хв, потім у клас заходить інший вчитель та викладає свій предмет.
Також, за словами Тетяни цілком звичним явищем є повторне проходження курсу навчання:
Ніякого тиску на учнів, не засвоїв програму - лишаєшся на повторний рік навчання.
За такої організації навчання, німецькі школярі усе встигають до 15:00, потім вільні до ранку.
Ще однією особливістю є заборона домашніх завдань на вихідні – діти мають відпочивати.
Харчування у школах організоване так, що під час великої перерви (триває 60 хв) учні встигають пообідати та відпочити. Ну і звісно далі ідуть на гуртки чи тренування, кому куди треба, - завершила свій коментар українка.
Її слова підтвердили й інші українські мами:
Дуже гарно розроблено в школах Німеччини парні уроки в середній та старшій школі. Наприклад в день 6 уроків і це дві математики, дві англійських і наприклад дві інформатики. Діти готують тільки 3 домашки, вчитель встигає викласти матеріал. Таким чином зменшується навантаження на дитину і на вчителя.
Час навчання в школі: в початковій школі - до 12.00, в середній - до 14.00. Це так в Німеччині і дуже добре - діти мають час і на відпочинок, і зайнятися спортом, і на виконання невеликих домашніх завдань. Бажаю і нашим діткам так навчатися.
Радіо Трек: НОВИНИ