Навіть 1 гривні боргу вистачить, щоб відключити комунальні послуги 

Комунальники можуть позиватися до боржників через суд та відключати надання послуг 

В Україні немає визначеного порогу заборгованості, при досягненні якої однозначно настає припинення надання комунальних послуг. Тобто навіть з боргом у гривні послуги можуть відключити воду, газ чи електроенергію.

Фактичного, такого не відбувається, і чимало українців встигають накопичити колосальні борги за комунальні послуги, і розв'язати ці проблеми беруться уже тоді, коли пізно.  

У зв'язку з воєнним станом уряд заборонив стягнення штрафів, пені та інфляційних нарахувань із неплатників. Також комунальникам заборонили відключати надання послуг неплатникам. Втім, зараз така опція доступна тільки на тимчасово окупованих територіях. 

Наразі відновлено процес стягнення боргів через суд, як це відбувалося до повномасштабного вторгнення, з огляду на чіткі критерії і за сумою, і за «віком» заборгованості, - пояснила юрист Анастасія Цибулько.

Владнати ситуацію з заборгованістю треба якомога скоріше, і оптимальним рішенням є - реструктуризація боргу. З такою заявою українці можуть звернутися до надавача послуги. Залежно від доходів та розміру боргу його розділять на місячні платежі, аби людина могла комфортно розрахуватися з боргами.

Термін виплати боргу при реструктуризації може розтягнутися на строк до 60 місяців.

 

Джерело: today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень