Українцям підказали що робити, аби не платити за комунальні послуги
Зокрема тим, хто змушений був залишити свої домівки
Українці, які залишили свої домівки на тимчасово окупованих територіях, а також виїхали з міст де йдуть активні бойові дії – можуть не платити за комунальні послуги. Втім є умова.
Сьогодні всі споживачі, якщо вони були відсутні понад 30 днів, повинні звернутися до постачальників послуг, щоб їм не робили нарахування. Це не стосується приміщень, обладнаних лічильниками, потрібно ці показники подавати, а саме – повторювати ті, що були раніше.
Це не поширюватиметься на послугу управління багатоквартирним будинком і не стосуватиметься послуг постачання тепла, – пояснила заступниця міністра громад та територій Наталія Хоцянівська.
Тож власники житла, які не були вдома понад 30 днів, мають звернутися із заявою до постачальника послуг, а також додати довідку про лікування, або довідку внутрішньо переміщеної особи, або довідку, що свідчить про службу у ЗСУ. Цей документ й буде підставою аби постачальник послуг перерахував реальне споживання.
Ситуація із нарахуванням плати за комунальні послуги різниться у містах України.
Сьогодні зовсім різна ситуація у містах. Наприклад, вона відрізняється у Миколаєві. З постачанням холодної води там виняткова ситуація у зв’язку з руйнуванням водопроводу. Такі ж винятки є і для інших міст, тому ухвалюються індивідуальні рішення, так було зроблено у Чернігові.
Але загальна тенденція – якщо підприємства надавали комунальні послуги, вони роблять нарахування. Споживачі з розумінням та повагою ставляться до комунальників, бо справді стали свідками, що у такий нелегкий час для країни ми були у переважній більшості, де не було активних бойових дій, із газом, електрикою, водою, – каже Наталія Хоцянівська.
Джерело: На пенсії
Радіо Трек: НОВИНИ