Надокучливі мушки-дрозофіли, яких важко позбутися, мають алкогольну залежність: Що з ними робити

Як все-таки їх виманити з кухні

Мушки-дрозофіли – небажані гості на кухні кожної господині.

Найчастіше масові ворожі напади ці мушки влаштовують влітку, хоча і взимку їх також можна зустріти.

Дрозофіли багато що пережили, одна з таких мушок навіть побувала у космосі. Щоправда, не зі своєї волі, а задля служіння науці. Шкоди нашому здоров’ю дрозофіла завдати не здатна, однак, дратувати своєю присутністю спроможна досить сильно.

Звідки ж вони з’являються на нашій кухні?

Дрозофіл дуже багато у місцях, де зберігаються фрукти на овочі. З’являються вони й у природному середовищі, коли температура повітря стає вищою за 16 градусів. Чисельність мушок швидко збільшується при підвищенні температури повітря та вологості.

В наші житла вони потрапляють разом з продуктами, садовими квітами та навіть крупами, на яких присутні їх личинки та яйця, які настільки маленькі, що їх не видно неозброєним оком.

 

Яйця дозрівають через 5-8 днів, дорослі мушки активно заполонять весь простір й починають псувати продукти.

Завдяки своїм мініатюрним розмірам ці комахи з легкістю мігрують по вентиляційних каналах та дрібних щілинах у багатоквартирних будинках, несподівано з’являючись у квартирах, де знаходять джерело їжі. Холодну ж пору ці мушки переживають у сміттєвих баках, а ще дрозофіли можуть перехитрити господарів квартири й поки їх розшукують на кухні, сховатись в горщиках з домашніми рослинами.

Для того, аби постійно не гонити дрозофіл зі свої кухні, варто дотримуватись простих профілактичних правил:

  • потрібно регулярно перевіряти місткості з овочами та фруктами, при виявленні зіпсованих плодів потрібно якнайшвидше їх позбуватися;
  • промивати фрукти та овочі, що купуєте чи вирощуєте власноруч, окропом, це допоможе вбити яйця дрозофіл;
  • зберігайте продукти, що швидко псуються, у холодильнику, а вази з фруктами наповнюйте відповідно до споживання;
  • закрийте відро для сміття, мийте його та вчасно виносьте з дому сміття;
  • ретельно очищайте раковину від усіх відходів, не залишайте в ній надовго брудний посуд;
  • доглядайте за мисками хатніх улюбленців та не забувайте про домашні рослини — намагайтесь не сильно заливати їх водою.

Якщо ж згадані вище засоби боротьби з дрозофілами не допомогли, спробуйте перехитрити мушок:

візьміть пластиковий пакет чи пляшку, покладіть як приманку шматочок стиглого банана або яблука та  закрийте зверху харчовою плівкою з кількома отворами, поставте поруч з місцями проживання плодових мушок й зранку ви будете здивовані кількістю комах, що прилетіли на «бенкет».

Цікавим фактом є й доведена схильність мух-дрозофіл до алкогольної залежності, тому відлучення їх від вашого столу є чудовим способом збереження здорового природного середовища.

Джерело: Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень