Ікони самі оновилися на Рівненщині. Диво?

Сталося це в будинку бабусі

В селі Собіщиці Володимирецького району сталося релігійне диво. В оселі 80-річної мешканки села оновилися три ікони. Старі вицвілі лики святих оновилися, а навколо голів проявилися вицвілі німби і стали яскравішими фарби. Про це повідомляє Володимирець. City.

Священник Сергій Прокопчук, до чиєї парафії відноситься й село Собіщиці, написав про це на своїй сторінці у Facebook.

У селі Собіщиці Бог явив свою милість. 

 

Всі прихожани Старорафалівської парафії знають собіщанку бабу Надю Єзгор. Не раз я ставив її у приклад: живе найдальше від храму (кілометрів 6-7), а в храмі кожну неділю.... на минулій неділі в її хаті обновилась ікона Святої Трійці.

Фото Анатолія Прокопчука.

В інших двох іконах (її весільних) німби просвітились жовтим кольором: у Божої Матері повністю, а у Спасителя почав проявлятись [……..].

 

Невдовзі буде можливість помолитись перед святинями у нашому храмі.

Пані Надії, у чиїй хаті оновилася ікона, близько 80 років, пише Володимирець.City. Одна з трьох диво-ікон дісталася селянці у спадщину від бабусі її свекрухи.

Фото Анатолія Прокопчука.

За поясненням ми звернулися до реставратора Миколи Бендюка. Експерт каже, що ікона оновлюється наступним чином:

Просто на друковані ікони наносився лак, він потемнів і почав облітати.

Також явищу оновлення ікон присвячена стаття російської Вікіпедії. У розділі "Думки" там йдеться:

З наукової точки зору деякі випадки поновлення можна пояснити простим ефектом фокусування зору: людина довго дивиться на потемнілу ікону і відкриває для себе все більше деталей. Таким чином, може здатися, що ікона молодіє. Це витяг зі статті  видання «Омскрегионинфо». (Посилання не працює).

Також на початку XIX століття у Франції був винайдений пероксид водню. Якщо ним потерти зображення старої ікони, написаної фарбами на основі свинцевих білил, то ікона проясниться.

У 1921 році в Ленінському повіті Царицинської губернії в дев'яти селах працювала експертна комісія Царицинського губчека. Огляд 57 ікон показав явну фальсифікацію. Ікони були очищені від пилу і кіптяви, піддавалися хімічній чистці позолоти і лакувалися.

І насамкінець:

П. В. Флоренський, співголова Експертної робочої групи з опису чудесних подій, що відбуваються в Російській православній церкві, що діє при Московському патріархаті, професор, доктор геолого-мінералогічних наук, академік РАПН:

Наприклад, якщо в'їдливо з'ясовувати чудеса з «оновленням» ікон, докопатися можна, наприклад, до того, що бабуся маслом протирає чорну ікону, вона очистилася і стала свіженькою, молодою.

Але, з іншого боку, реставратори місяцями сидять, колупають її, а тут чорну дошку принесли в храм, а через місяць вона сяє позолотою - диво оновлення! Врахуйте, що ви в цій галузі розмовляєте не стільки з вченим, скільки з людиною віруючою! Чудо у величезній мірі в серці дивовидця. Багато чудес відбувається, не видимих ​​нашим очам.

Автор жодним чином не заперечує існування чудес чи вищих сил. Тут просто викладені думки та факти.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень