«Пацієнт нишком їв ковбасу», - медсестра з Рівного розповіла про курйози на роботі (ФОТО)

12 травня відзначають Всесвітній день медичної сестри

Офіційно свято заснували у 1971 році. Тоді сестри милосердя з понад 140 країн створили професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер.

З нагоди свята ми поспілкувалися зі старшою медсестрою загальнотерапевтичного відділення Рівненської центральної міської лікарні Катериною Юзвюк.

Професійний стаж Катерини Юзвюк - 25 років. 20 з них вона працює старшою медсестрою.

Каже, що після школи вирішила здобути фах медика, бо тоді це було дуже престижно. До того ж, їй подобалася робота з людьми. Тож, здобувши спеціальність медсестри, за направленням приїхала на роботу у Рівненську міську лікарню. Тут і познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, який працював водієм.

Нині під її керівництвом - 24 підлеглих і усі - жінки. На роботу найбільше її надихають люди, говорить пані Катерина:

Я - відповідальна та енергійна людина. Тож спілкування з новими людьми мені просто необхідне.

Катерина Юзвюк з колегами на Пасхальній виставці

Катерина Юзвюк розповідає, що починала працювати у відділенні щелепно-лицевої хірургії. Ніколи не непритомніла, не боялася крові, тож було нескладно. А нині вона пишається, що за свою роботу персонал відділення часто отримує слова подяки від пацієнтів. Повідомлення приходять і на ім’я головного лікаря, і навіть у газету їх писали. 

У медицину варто йти, якщо є бажання працювати для людей, - підкреслює Катерина.

Розповідаючи про труднощі у роботі, Катерина відзначила, що зараз пацієнти дуже емоційно сприймають інформацію. Тож, перш за все, на її думку, медсестрі важливо вислухати людину та встановити з нею контакт.

Робота - стресова, тому терплячість - понад усе. Адже щомісяця у відділенні проходять лікування близько 200 осіб. Тут медики надають допомогу при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, анемії та підтримуючу терапію онкохворим.

 

Зараз більшість пацієнтів - старшого віку. Ймовірно, молодші люди просто не мають часу і через зайнятість або через економічну ситуацію відкладають похід до лікаря. Я всіх дуже прошу: якщо є якийсь дискомфорт, сходіть на консультацію до лікаря. Не чекайте, поки хвороба дасть ускладнення.

На роботі, пригадує, траплялися і романтичні ситуації, і такі, що викликали щем у серці.

Так, одна наша медсестра вийшла заміж за пацієнта. Нині щасливо живуть у шлюбі багато років.

 

Найбільше вразила щемлива ситуація. У 2017 році до нас привезли 92-річну бабусю. Вона виявилася нікому не потрібною: родичі залишили її у порожній квартирі. Онука, яка жила під Києвом, сказала, що доглядати за бабусею не може. Тож ми її виходили, відновили документи і хотіли влаштувати будинок престарілих. Однак бабуся дуже не хотіла йти від нас…. І не пішла….  Це була перша пацієнтка, яка перебувала на лікуванні понад чотири місяці.

Траплялися у роботі Катерини Юзвюк і курйози:

Одного разу до відділення привезли молодого хлопця, у якого був перелом щелепи. На ньому були шини, їв лише через трубочку. Проте його друзі вирішили над ним пожартувати – принесли йому в лікарню пакет неочищених волоських горіхів.

 

Вже тут, у загальнотерапевтичному відділенні, лікувався чоловік, у якого була виразка шлунку. Він був винятково на дієтичному харчуванні. І якось, проходячи коридором, я відчула запах копченостей. Зайшла у палату. Виявилось, що наш пацієнт не втримався і попросив родичів привезти йому ковбаси. 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень