Купувати електрообігрівачі марно. Обігріти ними квартиру – не вдасться

Експерт комунальної галузі дав важливе застереження

Забезпечити комфортну температуру завдяки електрообігрівачам не вдасться. Ми уже повідомляли, що більшість житлового фонду у містах 40-60 років. Стільки ж років й проводці у будинках. Вона елементарно не розрахована на такі навантаження, якщо обігрівач включатимуться у кожній квартирі. Така проводка почне горіти, пояснює голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

В уряді попередили, що замість 20 градусів у квартирах буде 18 тепла, втім зменшувати температуру до 16 градусів в Україні попри всі виклики – не планують. 

Ніякої температури +18 градусів не буде і близько. Якщо в тих квартирах, до яких теплоносій заходить в першу чергу, він дасть температуру +18 градусів, то, пройшовши по будинку, квартири, до яких він «заходить» в останню чергу, прогріються лише до +12–14 градусів, - вважає Олег Попенко

Власне у таких – холодних квартирах  будуть швидше за все використовувати електрообігрівачі. Втім, це справді небезпечно. Адже коли будинки проєктувати та будували – у квартирах використовували мінімум електроприладів. Тож навантаження з яким наразі працює мережа й так більше за проєктний. 

Опікуватись житловим фондом потрібно було раніше. Необхідно було провести технічне обстеження електричних мереж та щитових у будинках і замінити те, що необхідно. Але оскільки нічого цього не зробили, то у нас в 95% будинків мережі не витримають зростання навантаження, - каже Попенко.

Наразі експерт бачить вихід тільки у тому - аби кожен максимально утеплив своє помешкання до зими. Крім того, треба запастись теплими шкарпетками, ковдрами та теплим одягом, бажано із натуральних тканин (вони ліпше зігрівають). Стане в пригоді також гарячий чай.

Ну а тим, хто має можливість перезимувати в хаті, яка опалюється дровами – завчасно їх заготувати, та зимувати там. 

Джерело: today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень