Колосальна сума: Скільки витрачає Україна на боротьбу проти ворога

Через війну в державі виник дефіцит держбюджету

Наша країна отримує велику фінансову підтримку від західних союзників, яка допомагає фінансувати соціальну та гуманітарну складову держбюджету.

Про це йдеться у заяві прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Дефіцит державного бюджету минулого року склав близько 31 млрд доларів. За рік війни Україна втратила понад 30% ВВП. Тому наразі бюджетний дефіцит становить уже 38 млрд доларів.

Чому виник дефіцит держбюджету

За словами чиновника, дефіцит державних коштів виник через те, що Україна збільшила витрати на сектор безпеки та оборони.

- Сьогодні ми витрачаємо на армію майже весь бюджет країни мирного часу. Водночас соціальна та гуманітарна складова фінансується за підтримки наших партнерів, яким Україна за це дуже вдячна. Дякуємо Єврокомісії за виділення 18 млрд євро макрофінансової підтримки на 2023 рік.

 

Сполучені Штати нададуть Україні понад 10 млрд доларів, інші країни G7 також спрямовують кошти на пряму бюджетну підтримку", – наголосив Шмигаль.

Він нагадав, що Україна веде активні перемовини та співпрацю з МВФ. Україна вже завершила перегляд Моніторингової програми й сторони під час перемовин вийшли на напрацювання великої 4-річної програми.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень