Коли у січні краще не лізти у землю – урожаю не буде

Краще обрати підходящий день за спеціальним календарем

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

У січні у дачників і садівників ще не так багато роботи. Повітря морозне, земля холодна і в ній практично нічого нема. Та навіть в середині зими можна висаджувати рослини у теплиці або на підвіконні, доглядати за багатолітниками і висіювати розсаду на весну.

Розбираємо січень 2022 року по датах – коли можна проводити посіви й посадки, а коли цього краще не робити.

Сприятливі дні: 6 –  12, 23 –  26, 29 і 30 січня.

Несприятливі: 1 –  5, 16 –  22 і 31 січня.

Місячний посівний календар на січень 2022 

1-3 січня - дні молодика. Роботи з рослинами не проводяться.

4-5 січня - не рекомендуються посіви і посадки більшості культур, а також поливи і підгодівлі.

6-7 січня - посів пасльонових і гарбузових культур, огірків, баклажанів і всіх видів капусти в теплиці. Проводиться мінеральна підгодівля і висадка розсади в теплицю.

8-10 січня - посадка цибулі, селери, петрушки на вигонку, розпушування ґрунту. Видалення сухих і хворих гілок дерев. Не рекомендуються пересадки рослин.

11-12 січня - сприятливі дні для посіву і посадки овочів на розсаду. Можна вносити хімічні та мінеральні добрива. Посів багаторічних квітів, побілка дерев.

13-15 січня - не рекомендується посадка і пересадка рослин, а також поливи. Хороші дні для боротьби з хворобами і шкідниками, внесення добрив та обприскування отрутохімікатами.

16-17 січня – прополювання і розпушування ґрунту, видалення бур'янів і зайвих пагонів.

 

Найбільш родючі дні в січні.

 

Дозволені будь-які посадки і посіви, пікіровки рослин і рясні поливи.

18-19 січня - дні повного місяця. Роботи з рослинами не проводяться.

20-22 січня - посів у теплицю редиски, буряка, моркви. Вигонка цибулі і петрушки на зелень. Боротьба зі шкідниками, прополювання, посів однорічних квітів.

23-24 січня - посів на розсаду ранньої капусти, моркви, петрушки, буряка, спаржі. Поливи, прищіпки, розпушування ґрунту. Не рекомендується замочувати насіння.

25-26 січня - посів багаторічних квітів і чагарників, зимове щеплення і обрізка сухих гілок. Полив і підживлення мінеральними добривами. Посів на розсаду огірків, перців, баклажанів і селери.

27-29 січня - посів петрушки, кропу, цибулі, салату, цикорію. Посадка в'юнких і бульбо-цибулинних квітів. Не рекомендується обрізати, пасинкувати і пересаджувати рослини.

30-31 січня - не рекомендується працювати з корінням рослин. Замочування насіння, посів ранньої зелені і моркви, прополювання і перекопування ґрунту, проріджування сходів. Посів багаторічних квітів і овочів.

Джерело: УНІАН

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень