![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
Як виглядає шкільна освіта у Франції? Краща чи гірша вона за українську? Отримати наочно відповіді на ці запитання днями зміг начальник облуправління освіти і науки Рівненщини Григорій Таргонський (на фото)
Він протягом восьми днів перебував у Парижі в межах програми Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Нові підходи до системи адміністрування середньої школив Україні». Делегація від України складалася з десяти осіб, яких відібрали з 56 претендентів на поїздку до Франції. Метою поїздки було детальне ознайомлення українських урядовців та фахівців, залучених до реформи шкільної освіти, з європейським досвідом і практикою адміністрування в школах в умовах децентралізації.
Що з побаченого у Франції будуть використовувати в Україні, і в тому числі на Рівненщині, вже у 2017 році – розповідає начальник облуправління освіти і науки Рівненщини Григорій Таргонський:
Прогнозовані зміни передбачають, що Міністерство освіти буде фінансувати виключно педагогічну сферу, тобто педагогічну діяльність вчителів: заробітна плата, нарахування на заробітну плату. Утримання закладів, обслуговуючий персонал, енергоносії, освітлення, опалення, комунальні послуги і таке інше буде лягати на місцеві органи виконавчої влади й органи місцевого самоврядування. Це дуже серйозний виклик для нашої держави, тому що такої практики ми не мали. Але таку практику ми пересвідчились і побачили, як вона діє у Франції.
Григорій Таргонський розповів, що школи у Франції, як і в Україні, мають проблеми з недофінансуванням, тож їм доводиться залучати батьківські кошти. У них 12-річне навчання, нема оцінок у початкових класах, і навіть у приватних школах не читають перед уроками молитви. У Франції, за словами Григорія Таргонського, з метою безпеки батьків взагалі не пускають до приміщень школи, лише на подвір’я. Прийом у перший клас там здійснюють винятково за територіальним принципом: тобто де мешкаєш, там і навчається дитина. Там не обов’язкова дошкільна освіта і є черги до дитсадків.
Окрім цього, зауважив Григорій Таргонський, в освіті Франції значно менше чиновників-управлінців: якщо провести аналогію з Україною, то в них нема районних управлінь освіти, лише обласні. Саме обласні департаменти здісйнюють кадрову політику у галузі: відбирають і призначають вчителів, директорів шкіл.
Після всього побаченого і почутого у Парижі начальник облуправління освіти Рівненщини зробив висновок, що освіта в Україні – не у катастрофічному стані.
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Як школи позбавлятимуть бюрократії: міністр освіти на Рівненщині поділилася своїм баченням
Замість допомоги – батіг: міністр освіти на Рівненщині - про роботу чиновників управлінь освіти
Чи запровадять у школах молитву за Україну: відповідь міністра освіти на Рівненщині
У Рівному досі не можуть закупити підручники. Як на це відреагувала міністр освіти?
«Забрати другорядне, скоротити кількість предметів», - міністр освіти на Рівненщині про школу
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК