

Як виглядає шкільна освіта у Франції? Краща чи гірша вона за українську? Отримати наочно відповіді на ці запитання днями зміг начальник облуправління освіти і науки Рівненщини Григорій Таргонський (на фото)
Він протягом восьми днів перебував у Парижі в межах програми Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Нові підходи до системи адміністрування середньої школив Україні». Делегація від України складалася з десяти осіб, яких відібрали з 56 претендентів на поїздку до Франції. Метою поїздки було детальне ознайомлення українських урядовців та фахівців, залучених до реформи шкільної освіти, з європейським досвідом і практикою адміністрування в школах в умовах децентралізації.
Що з побаченого у Франції будуть використовувати в Україні, і в тому числі на Рівненщині, вже у 2017 році – розповідає начальник облуправління освіти і науки Рівненщини Григорій Таргонський:
Прогнозовані зміни передбачають, що Міністерство освіти буде фінансувати виключно педагогічну сферу, тобто педагогічну діяльність вчителів: заробітна плата, нарахування на заробітну плату. Утримання закладів, обслуговуючий персонал, енергоносії, освітлення, опалення, комунальні послуги і таке інше буде лягати на місцеві органи виконавчої влади й органи місцевого самоврядування. Це дуже серйозний виклик для нашої держави, тому що такої практики ми не мали. Але таку практику ми пересвідчились і побачили, як вона діє у Франції.
Григорій Таргонський розповів, що школи у Франції, як і в Україні, мають проблеми з недофінансуванням, тож їм доводиться залучати батьківські кошти. У них 12-річне навчання, нема оцінок у початкових класах, і навіть у приватних школах не читають перед уроками молитви. У Франції, за словами Григорія Таргонського, з метою безпеки батьків взагалі не пускають до приміщень школи, лише на подвір’я. Прийом у перший клас там здійснюють винятково за територіальним принципом: тобто де мешкаєш, там і навчається дитина. Там не обов’язкова дошкільна освіта і є черги до дитсадків.
Окрім цього, зауважив Григорій Таргонський, в освіті Франції значно менше чиновників-управлінців: якщо провести аналогію з Україною, то в них нема районних управлінь освіти, лише обласні. Саме обласні департаменти здісйнюють кадрову політику у галузі: відбирають і призначають вчителів, директорів шкіл.
Після всього побаченого і почутого у Парижі начальник облуправління освіти Рівненщини зробив висновок, що освіта в Україні – не у катастрофічному стані.
Радіо Трек: НОВИНИ
Працівникам військкоматів дозволили перевіряти документи на вулиці: що це означає
Після березневої індексації пенсія не може бути нижчою за 8 000 гривень
20 березня - весняне рівнодення: прикмети та заборони дня
Кому не можна пити березовий сік, щоб не спричинити проблеми зі здоров'ям
Щоб цибуля виросла гігантською, треба зробити одну річ за день до посадки
Як школи позбавлятимуть бюрократії: міністр освіти на Рівненщині поділилася своїм баченням
Замість допомоги – батіг: міністр освіти на Рівненщині - про роботу чиновників управлінь освіти
Чи запровадять у школах молитву за Україну: відповідь міністра освіти на Рівненщині
У Рівному досі не можуть закупити підручники. Як на це відреагувала міністр освіти?
«Забрати другорядне, скоротити кількість предметів», - міністр освіти на Рівненщині про школу
У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:
У суботу 25 лютого у Рівному було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:
У маршрутці №57 знайдено пакет документів виданих на прізвище Катерини Ільчук. Власниця може звертатися за номером