Епідеміологи Рівненщини попереджають, що відпочинок на природі може обернутися інвалідністю

Хвороба Лайма може бути хронічною

З настанням тепла чимало людей планують перший виїзд на природу.

Рівненський обласний лабораторний центр вкотре попереджає про загрозу, яку становлять кліщі – і цілком зрілі, і ще не зовсім зрілі – німфи. 

Кліщі переносять небезпечні інфекційні хвороби: кліщовий енцефаліт, туляремія, кліщовий бореліоз і ряд інших.

Що стосується нашої області, то нині найбільш актуальним є хвороба Лайма – один з кліщових бореліозів.

Ця хвороба, зважаючи на труднощі діагностики, взагалі у світі виявлена відносно недавно – в 1977 р., а на Рівненщині менш ніж два десятиліття тому. Хвороба перебігає настільки різноманітно, маскуючись під грип, артрози, невралгії, міалгії та інші розлади, що лише покус кліща в недавньому минулому дозволяє запідозрити хворобу Лайма.

Є іще одна ознака - так звана кільцевидна еритема, тобто червоне кільце різного діаметру навколо місця покусу кліща – але воно буває не завжди, та ще й треба його побачити.

На Рівненщині спостерігається стійка тенденція до зростання захворюваності і в минулому році зареєстровано вже 96 хворих. Встановлено, що найбільше хворих виявлено в

Сарненському (111),

Рівненському (59),

Костопільському (49),

Острозькому (32) районах – не рахуючи м. Рівне (зрозуміло, що зараження відбувались переважно за межами обласного центру).

Отже, якщо вас вкусили кліщі, насамперед, слід звернутись до медиків.

Видалення кліща – не проста справа.

Відпочиваючи на природі треба пам’ятати:

  • кліщі очікують нас в першу чергу в кущах на рівні зросту до 2-3 метрів, адже там найлегше вчепитись в “дорогого гостя’’;
  • навіть на галявинах і в теплу пору краще відпочивати одягненим в легкий одяг, причому світлих тонів;
  • одяг бажано обробити так званими репелентами, тобто речовинами, які відлякують комах, зокрема кліщів;
  • одразу після пікніка необхідно провести самоогляд на предмет виявлення кліщів (вони полюбляють найніжніші місця); чим раніше зняти кліща – тим менший ризик зараження.

 

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень