Енергоміст «Україна-ЄС» розв'яже питання фінансування нових енергоблоків ХАЕС, – Олег Рахлінський

«Енергоатом» веде перемовини з постачальниками обладнання

Хмельницька АЕС готується до добудови 3-го та 4-го енергоблоків. На рівні Енергокомпанії ведуться перемовини із виробником основного обладнання – компанією «Skoda JS a.s.», зокрема, реакторної установки, а також компанією «Westinghouse», з якою передбачається реалізація стрес-тестів після аварії на АЕС «Фокусіма».

З питань кредитування компанія співпрацює із французькою компанією «Фраматом». Багато нагальних питань було розглянуто на нещодавній нараді за участю фахівців Дирекції «НАЕК «Енергоатом», відокремленого підрозділу Енергоатома «Атомпроектінжиніринґ», Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту «Енергопроект» та Skoda JS., де обговорювалася підготовка до проєктування будівництва 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС.

Як стало відомо, в. о. президента «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін затвердив графік робіт з добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС із врахуванням усіх етапів – від розробки проєкту і проходження експертизи до завершення будівництва. Передбачений термін завершення будівництва третього енергоблока – 2026 рік.


Великий резерв ми маємо із постачання турбінного обладнання. На третьому енергоблоці ми плануємо встановити тихохідну турбіну, яку виготовлять харківські спеціалісти. Їх продукція використовується на багатьох АЕС за межами України. Сама ж основа турбіни майже виготовлена, як мовиться, авансом і знаходиться на території підприємства «Турбоатом».

У завершенні будівництва та пуску нових енергоблоків важливою буде участь саме вітчизняних виробників. Так, гарну виробничу репутацію має Сєвєродонецьке підприємство «Імпульс», яке випускає системи контролю нейтронного потоку, реактиметри, системи формування захисту реактора тощо.

Крім цього, наші об’єднання «Радій», «Хартрон» вже навчилися випускати електронне оснащення, яке допомагає управляти важливими технологічними процесами на електростанції. Тому сьогодні немає потреби масово запроваджувати імпортне обладнання.

До речі, наші товаровиробники стають частими переможцями міжнародних тендерів на постачання власної продукції, розповів заступник гендиректора ХАЕС з капітального будівництва Олег Рахлінський.


Олег Рахлінський переконаний, що багато проблемних питань щодо завершення добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС вдасться вирішити після реалізації проєкту енергомоста «Україна-ЄС», в рамках якого передбачене конкретне фінансування цього процесу.

Матеріали газети Перспектива

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень