ДІМ і САД. Як позбутися ведмедки і зберегти врожай

Допоможуть навіть звичайні чорнобривці, пиво та валеріана

Ведмедка (вона ж вовчок звичайний або капустянка) – один із найбільш небезпечних шкідників для рослин. На своєму шляху ці комахи нищать все. Крім того, вони дуже багатоплідні (за раз самка відкладає до 300 яєць), тож боротися з ними треба постійно.

Розповідаємо про найбільш ефективні способи боротьби, які допоможуть позбутися ведмедки, не шкодячи при цьому рослинам.

Спосіб №1 - механічний

Якщо ви натрапили на нору капустянки, злегка прокопайте її вглиб і залийте мильним розчином. Для боротьби з комахами можна скористатися не лише милом, а й звичайним пральним порошком.

Медведки не витримують аромату мийних засобів, тож через деякий час комаха вилізе на поверхню ґрунту. Треба дочекатися цього моменту і зловити її, а тоді – розчавити.

Пам’ятайте, що втопити її у вас не вийде.

Спосіб №2 – солодка пастка

Можна зробити спеціальні пастки-приманки.

Для цього беруть скляну банку, краї якої обмазують медом чи варенням. Всередину також варто покласти ложку солодкої приманки, а тоді – закопати банку в городі так, щоб її краї опинилися на рівні ґрунту.

Ночами капустянки виповзають зі своїх нір і повзуть на запах солодкого. Потрапляючи всередину такої пастки, комахи вже не виберуться назовні.

Пам’ятайте, що банки краще перевіряти щодня - аби у них не накопичувалося забагато шкідників.

Спосіб №3 – чорнобривці

Одним із найцікавіших способів боротьби з ведмедкою є висадка чорнобривців навколо грядок. З коріння цих квітів виділяються особливі речовини, які відлякують комах. Садити чорнобривці можна і безпосередньо на грядках чи у теплиці.

Спосіб №4 – осінньо-зимовий

Восени, коли врожай вже зібраний, а температура повітря знизилася до +10°C, на території городу копають спеціальні ями-пастки, глибиною до 60 см. У них закладають гній чи перегній.

У пошуках теплих місць для зимівлі в таких ямах збиратимуться ведмедки. З настанням холодів вміст ям-пасток розкидають по городу разом зі шкідниками, які просто замерзають при мінусовій температурі (але можна й добивати їх, аби ті – точно не сховалися).

Спосіб №5 – валеріана

З настанням весни - при появі капустянки – використовують настій валеріани. Для приготування 10 л спеціального розчину треба всього 3 столових ложки валеріани.

Щотижня, після основного поливу рослин, під кожен кущ і дерево на городі виливають по склянці приготованого розчину. Зазвичай, для відлякування капустянки, вистачає трьох-чотирьох таких поливів.

Спосіб №6 – пиво

На диво, капустянки люблять свіже пиво. Для того, щоб позбутися цих шкідників у пляшку з широким горлом треба налити 100 г свіжого пива і закопати її у землю під кутом 45 градусів, аби верхній край горла опинився на рівні поверхні ґрунту. Після установки таких пляшок-пасток, лунку оббризкують водою і прикривають яким-небудь матеріалом, а тоді – насипають зверху трішечки землі.

Такі пастки дієві аж до двох тижнів, але перевіряти їх все одно варто частіше.

Спосіб №7 – хімічний

У спеціальних магазинах продають безліч засобів від ведмедки.

Зазвичай отруту змішують із відвареними крупами і додають під час висаджування розсади у кожну лунку. Можна також закопати отруйні «смаколики» для капустянки у різних місцях на городі або просто їх розсипати на грядках.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень