Дешеве вино здається смачнішим, якщо…

…сказати, що воно дороге

Дешеве вино здається людям смачнішим, якщо сказати їм, що воно дороге. Такий висновок зробили вчені з Базельського університету у Швейцарії.

Дослідники дали 140 відвідувачам спробувати три види вина, одне з яких було недорогим і мало не найкращі відгуки. Друге вино було середнім за ціною й оцінках, а третє - дорогим і з гарними відгуками.

Кожен з учасників експерименту випив 6 келихів вина в довільній послідовності. Про вміст перших трьох келихів вони нічого не знали, про четвертий їм сказали правду. А ось про вино в п'ятому і шостому келихах вчені в деяких випадках говорили неправду: реальну ціну напою вони або перебільшували, або применшували в 4 рази.

Дешеве вино збирало позитивні відгуки, якщо люди думали, що воно дорожче, ніж насправді. Але якщо дороге вино представляли як дешеве, то його смак все одно хвалили.

Раніше вчені вже перевіряли, як інформація про ціну впливає на сприйняття вина. Але тоді експеримент проводився в лабораторії, а учасники пили вино через трубочку. Цього разу дослідники хотіли перевірити, як це працює в реальних ситуаціях.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Оля Багній

Оля Багній

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень