Декретна відпустка по-новому: що зміниться

Чоловік і жінка зможуть ходити у таку відпустку по черзі

В Україні готують кардинальні зміни в законодавстві про декретну відпустку, повідомляє РБК-Україна. Віцеспікера Верховної Ради Олени Кондратюк зазначає, що “ментальні матріархальні стереотипи”, які вселили українцям, заважають нам зрівняти в правах і обов’язках по догляду за дитиною чоловіків і жінок.

Тому в парламенті готують законопроєкт, який допоможе зрівняти права й обов’язки обох батьків. Згідно з ним, декрет зможуть брати батько і мати дитини по черзі.

Чому чоловіки не можуть побути в декреті місяць, наприклад, а потім дружина? Ми хочемо прийняти, щоб мали можливість і чоловік, і дружина йти в декрет. Нічого тут складного немає, – сказала Кондратюк.

Згаданий законопроєкт №3695 пропонує такі зміни:

Якщо чоловік захоче взяти відпустку замість жінки, він повинен принести своєму роботодавцю довідку, що дружина відмовилася брати декрет (його потрібно взяти на місці роботи жінки).

Жінки з двома дітьми й більше мають право на щорічну додаткову відпустку. Нині ж таке право отримають і чоловіки.

Після народження дитини батько отримає право на оплачувану 14-денну відпустку (якщо він живе з матір’ю дитини, незалежно від штампа в паспорті). Її можна буде використовувати протягом трьох місяців з моменту народження дитини.

До слова, на сьогодні рівні права на декретну відпустку надаються у 22 з 28 країн Європейського Союзу.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Знайдено карту поляка на прізвище Petrychenko

[media=238993] В районі Боярки у Рівному знайдено карту поляка, на ім'я Petryczenko Andrzej (Petrychenko Andrii) 2003 р.н.

Більше оголошень