«Давайте вже 15 років без права на амністію»: що думають українці про 12-річну освіту

А також про НУШ, ЗНО та профілізацію освіти у старших класах

Міністерство освіти і науки України повідомило про покращення ставлення українців до 12-річної освіти та профілізації старшої школи.

МОН посилається на результати опитування, проведеного Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України спільно з Асоціацією політичних психологів України.

Опитування показало, що переважна більшість громадян підтримує реформування освіти.

 Найбільша частка прихильників реформування сконцентрована на Заході (76%) і Півдні (75,5%) України.

  • Схвальним нині є ставлення до профілізації старшої школи, що передбачено реформою Нова українська школа. Цей аспект реформи позитивно оцінюють 71% опитаних загалом по вибірці, 75,1% респондентів, у сім’ях яких є учні або студенти, і 86,2% працівників освіти. Негативно оцінює профілізацію кожен десятий респондент (11,7%), а серед педагогічних працівників – лише 3,4%.
  • Водночас зростає підтримка запровадження 12-річної шкільної освіти, що також передбачено Новою українською школою. Якщо у 2015 році таку новацію підтримували 12,4% респондентів, у 2018-му – 16,5%, а у 2019-му – 18%, то нині її позитивно сприймають 19% опитаних. Найбільше ідею підтримують у Західному регіоні, де позитивно налаштовані до 12-річного навчання 25,2% респондентів.
  • Крім того, до запровадження зовнішнього незалежного оцінювання позитивно ставляться майже 57% респондентів, а серед членів родин цьогорічних абітурієнтів цей показник сягає 62,5%. Найкраще ставлення до ЗНО зафіксовано в південних областях, де позитивно оцінюють це нововведення 63,7% респондентів.

У коментарях до відповідного допису у мережі Facebook, щоправда, висловлюються сумніви щодо вказаних цифр.

Хтось висловлює невдоволення надмірною ускладненістю для вивчення природничих наук, а хтось обурюється відсутністю оцінок у молодшій школі:

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень