МОН може запровадити новий підсумковий іспит для магістрів (ФОТО)

Студенти-медики вже такий складають

Фото ілюстративні. Колаж Радіо Трек
Фото ілюстративні. Колаж Радіо Трек

З 2022 року в Україні планують вводити Єдиний державний кваліфікаційний іспит для випускників-магістрів (ЄДКІ) 30 найбільш суспільно важливих та пов’язаних з підвищеним ризиком спеціальностей.  

Іспит має забезпечити прозоре, об’єктивне та справедливе оцінювання результатів навчання, що своєю чергою сприятиме підвищенню якості вищої освіти.

 

Цей іспит передбачений статтею 6 закону «Про вищу освіту» і може проводитись для багатьох спеціальностей, зокрема правників, повідомив експерт з правничої освіти Фундації DEJURE Іван Шемелинець.

Ще у 2018 років Кабмін розробив перелік спеціальностей, випускники-магістри яких мають складати (ЄДКІ).

До переліку увійшли всі спеціальності галузей знань «Ветеринарна медицина», «Охорона здоров’я», «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», «Цивільна безпека», «Транспорт», а також спеціальності «Право», «Кібербезпека», «Атомна енергетика», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародне право».

З більш детальним переліком спеціальності, які вимагають кращої перевірки знань, можна ознайомитися у додатку до постанови Кабміну.

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Тоді на сайті Міністерства охорони здоров’я йшлося, що впровадження ЄДКІ мало стартувати у 2020 році. Тодішня міністерка освіти Лілія Гриневич зауважила:

Ми, на жаль, не маємо надійного, стандартизованого інструменту, щоб «поміряти» якість освіти випускників на виході з університету, адже у кожному закладі свій підхід до оцінювання.

 

Таким інструментом має стати єдиний державний кваліфікаційний іспит – ЄДКІ, що передбачений Законом «Про вищу освіту». З наступного року ми почнемо цей іспит поступово впроваджувати.

 

Підсумки ЄДКІ дозволять об’єктивно оцінити як результати навчання та професійну готовність випускників, так і результати освітньої діяльності університетів, – пояснила Лілія Гриневич.

На сьогодні ж Єдиний державний кваліфікаційний екзамен складають лише медики. Вперше для них такий іспит під назвою «КРОК» впровадили у 2019 році. Тепер же ЄДКІ мають здавати й студенти інших галузей знань.

Головна спеціалістка відділу професійно-технічної та вищої освіти Рівненщини Мая Андрєєва розповіла РАДІО ТРЕК:

На фото Мая Андрєєва. Світлина із сайту Суспільного
На фото Мая Андрєєва. Світлина із сайту Суспільного

– Це буде випускний екзамен у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Правники мають скласти такий іспит, який покаже, що вони справді освоїли таку програму і будуть мати такий диплом.

 

Фахівці цієї галузі працюють і в багатьох органах виконавчої влади, місцевого самоврядування. Це типу як от складають випускники медичних спеціальностей. Ось у них є екзамен «КРОК». І це планують такий і для інших спеціальностей.

До слова, у разі нездачі іспиту кошти за навчання на контракті не повертають. Оскільки, за словами Маї Андрєєвої, студенти-контрактники платять за процес навчання, а не диплом. Водночас варто зауважити, що у випадку, якщо студент не склав підсумкове ЗНО з першого разу, спробувати вдруге та отримати диплом він зможе лише наступного року.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Більше оголошень