

З 1 липня 2021 року в Україні зросте прожитковий мінімум, а відповідно перерахують й соціальні виплати
Кому та наскільки підвищать виплати розповів заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому Денис Наумов.
З 1 липня 2021 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становитиме 2294 грн, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами зросте на 27,25 гривні, становитиме не менше, ніж 594,75 гривні для осіб що не працюють.
Державна допомога, що виплачується при народженні дитини, залишиться без змін. Вона становить 41 280 гривень. З них - 10320 гривень - одноразова виплата та 860 гривень - щомісячна упродовж трьох років.
Допомога на дітей одиноким матерям.
Максимальний розмір виплат для дітей віком до 6 років зросте на 92 гривні та становитиме 2013 гривень.
Якщо ж дитина має інвалідність, то розмір допомоги становитиме 3,5 прожиткового мінімуму.
Максимальна виплата для дітей з інвалідністю до 6 років становитиме 7045,5 гривень. Від 6 до 18 років – 8785,00 гривень.
Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, а також тим, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, або їхнє місце проживання невідоме, буде надаватись у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
З 1 липня 2021 року максимальний розмір допомоги для таких дітей віком до 6 років збільшиться на 46 гривень і становитиме 1006,50 гривень.
На дітей від 6 до 18 років розмір допомоги збільшиться на 57,5 гривень, він буде 1255 гривень.
Виплати малозабезпеченим сім’ям зростуть від 38,15 до 149,5 гривень. Зокрема, для працездатних осіб рівень забезпечення прожиткового мінімуму становитиме 832,65 гривні.
Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях на кожну третю і наступну дитину, виплачується в розмірі 1700 гривень щомісяця до досягнення дитиною 6-річного віку включно.
Тимчасова соціальна допомога особам що не працюють, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату призначається непрацюючим людям, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату. І лише тим, хто на момент оформлення соціальних виплат має не менше 15 років страхового стажу. Гроші будуть виплачуватися до досягнення такими особами віку, з якого вони набувають право на пенсійну виплату. Сума державної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян (1854 грн).
Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю. Максимальний розмір такої допомоги збільшиться на 85 гривень та становитиме 1854 гривні.
Державна допомога на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку з 1 липня збільшиться на 34 грн. Розмір її становитиме 741,60 гривень.
Допомога особам з інвалідністю з дитинства 1 групи: (підгрупа А) зросте на 232 грн, вона становитиме 5062,80 гривень. Підгрупа Б отримає 3708,00 гривень, доплата зросте на 170 гривень. Інваліди з дитинства II групи матимуть на 85 гривень більше, допомога буде 1854 гривні. Інваліди з дитинства III групи отримуватимуть 1854 гривень, що на 85 гривень більше, ніж було.
Максимальний розмір допомоги малозабезпеченій особі, яка доглядає інваліда І чи II групи зросте на 105 гривень і становитиме 2294 гривні.
Крім того, з 1 липня набирають чинності зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», згідно з якими розмір державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років, інвалідність яких пов’язана з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я від вибухонебезпечних предметів, з урахуванням всіх надбавок, підвищень та інших доплат, у тому числі передбачених Кабінетом Міністрів України, підвищується на 50 відсотків розміру державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років.
Повідомляє Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому
Радіо Трек: НОВИНИ
«Передвісник перемоги»: цієї ночі у Рівному помітили надзвичайне природне явище (ФОТО)
Любов їм байдужа: знаки Зодіаку, які зовсім не вміють любити
«Мобілізація! Повістка! Військкомат!…»: волонтер та воїн із Мелітополя звернувся до українських чоловіків
Футболіст, який засвітився на «п'яних вечірках», пояснив про «воювати до останнього українця» (ФОТО)
Чому зрілі жінки притягують молодих чоловіків, як магніт: Пояснення психолога
Прожитковий мінімум зросте на 80% та чи стане від того реальним?
Прожитковий мінімум «повернуть до реальності»: як зростатимуть виплати
У Міністерстві соцполітики України знають, як збільшити мінімальну пенсію
Допомогу безробітним на період карантину та НС розширять: що змінюється
Перерахунок пенсій влітку: хто отримає на 850 грн більше
У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:
11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте
На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.