Прожитковий мінімум «повернуть до реальності»: як зростатимуть виплати
І чому це важливо
Мінсоцполітики розробило дорожню карту наближення прожиткового мінімуму до реальної величини.
Уряд вже схвалив і подав до Верховної Ради низку відповідних законопроєктів, повідомляє Радіо ТРЕК із посиланням на пресслужбу міністерства.
Планується, що у наступні кілька років прожитковий мінімум постійно зростатиме:
- у 2022 році - на 14%;
- у 2023 році - на 15%;
- у 2024 році - на 25%.
Крім того, у міністерстві хочуть змінити методологію визначення і застосування прожиткового мінімуму:
зробити так, щоб ця величина використовувалася винятково для розрахунку основних соціальних гарантій (мінімальних пенсій за віком і зарплат, а також державної соцдопомоги, яка є для людини основним джерелом доходів).
Натомість планують запровадити базові величини для розрахунку соціальних виплат (надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги, щомісячних допомог), що встановлюються до пенсії або державної соцдопомоги, що виплачується замість пенсії; стипендій, максимальних розмірів виплат, компенсаційних виплат, а також одноразових виплат (допомог).
Також пропонується запровадження базової величини для грошових платежів і стягнень та базової величини для адміністративних зборів.
Нагадаємо, з 1 грудня 2020 року прожитковий мінімум в Україні підвищився до 2 189 гривень. На сьогодні ПМ включає близько 150 соціальних виплат – це штрафи, збори, надбавки, підвищення тощо. Саме від його розміру залежать не лише пенсія та мінімальна з/п, а й сітка окладів, допомога у зв’язку з безробіттям, аліменти, виплати військовослужбовцям, розмір податків і субсидій тощо.
Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ