У Міністерстві соцполітики України знають, як збільшити мінімальну пенсію

І навіть підготували відповідний законопроєкт

Для збільшення розміру прожиткового мінімуму й мінімальної пенсії потрібно вилучити соціальні виплати, які прив'язані до прожиткового мінімуму.

Про це в ефірі «5 каналу» заявила очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна.

На сьогодні прожитковий мінімум включає 150 соціальних виплат – це штрафи, збори, надбавки, підвищення тощо.

 

Від його розміру залежать пенсії, мінімальна зарплата, сітка окладів, допомога у зв’язку з безробіттям, аліменти, виплати військовослужбовцям, розмір податків і субсидій і т.д.

За словами Лазебної, «відв'язування» соціальних виплат від ПМ збільшить розмір мінімальної пенсії. До прикладу, для непрацюючих громадян віком 70 років з повним стажем 30-35 років – до 3 500 гривень.

Згідно з підрахунками міністерства, середній розмір прожиткового мінімуму має бути 4 500 гривень. Нині ж він становить 2 198 гривень.

Читайте також: «Цікаво, що там немає витрат на житло» та інші проблеми прожиткового мінімуму в Україні (ВІДЕО)

Очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна
Очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна

Лазебна повідомила, що у Верховній Раді вже зареєстрували законопроєкт №5045, який регулює систему розрахунку нового розміру прожиткового мінімуму і соціальних виплат. Мінсоцполітики очікує, що закон ухвалять найближчим часом.  

ДОВІДКА:

Прожитковий мінімум – це грошова сума, яка на думку Верховної Ради України, достатня для забезпечення нормальної життєдіяльності громадян.

Вона визначається з урахуванням необхідного набору продуктів харчування, мінімального набору непродовольчих товарів і мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб громадянина.

Розмір прожиткового мінімуму встановлюється щорічно у Законі про Державний бюджет, а визначається нормативним шляхом у розрахунку на один місяць на одну особу.

Окремо розраховується розмір ПМ для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення, а саме: для дітей віком до 6 років, дітей віком від 6 до 18 років, для працездатних осіб і для осіб, які втратили працездатність.

Джерело: Liga.Фінанси

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень