Ціни на електроенергію підскочать одразу після війни

Їм прирівняють до європейських, які врази більше наших

Тарифи на житлово-комунальні послуги неминуче зростуть після війни. Адже у країнах ЄС вони набагато більші від наших. Вже зараз для побутових споживачів ЄС кіловат коштує близько 10 гривень, а в деяких країнах і 15 й навіть 30 гривень.

Об'єднання України з європейською електромережею приведе до того, що вартість електроенергії в Україні буде зростати.

Компаніям в Україні буде не вигідно продавати електроенергію населенню по 1,68 грн за кіловат, коли її можна продати навіть за 30 гривень за кіловат у країнах ЄС. За словами голови спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, наразі росія обмежує постачання газу в Європу, а багато компаній, які виробляють електроенергію, працюють в ЄС на газу.

Тому, що ніхто не гарантує, що найближчим часом, десь через пів року, одразу після перемоги, вартість електроенергії не зросте в рази, – вважає Олег Попенко.

Ціна електроенергії в ЄС зросла до нових рекордних показників наприкінці минулого тижня (26 серпня) в наслідок обмеження постачання газу через «північний потік-1» напередодні опалювального сезону.

Як зросла ціна електроенергії у світі

  • Ціни на електроенергію у Франції зросли більш ніж у 10 разів за останній рік. Французький контракт на 2023 рік зріс на 13% до 1022 євро за мегават-годину на European Energy Exchange AG у п'ятницю.
  • Німецький еквівалент також досяг рекорду, піднявшись до 840 євро за мегават-годину, досягнувши 50% зростання цього тижня.
  • У скандинавських країнах ціна на наступний рік підскочила на 11% до рекордних 277 євро за мегават-годину.
  • У Великій Британії ціна електроенергії зросте у жовтні після того, як енергетичний регулятор підвищив обмеження витрат. Зростання цін може змусити багатьох людей у ​​країні обмежити використання енергії, оскільки вони не можуть собі це дозволити цієї зими.

У багатьох країнах ЄС вдалися до рішучих кроків задля зменшення споживання енергії, наприклад заборона зовнішнього освітлення будівель у Німеччині та зниження температуру опалення в приміщеннях.

Вартість електроенергії в Україні

До 31 жовтня цього року для побутових споживачів (пересічних українців) в Україні діє тариф 1,44 гривні та 1,68 гривні за кіловат-годину й залежить від обсягу спожитих кіловатів:

  • до 250 кіловат-годин на місяць (включно) – 1,44 гривні за кіловат-годин (з урахуванням податку на додану вартість);
  • понад 250 кіловат-годин на місяць – 1,68 гривні за кіловат-годин (з урахуванням податку на додану вартість) за весь обсяг споживання.

Експерт розповів, що для бізнесу (не побутових споживачів) кіловат електроенергії в середньому коштує близько 3,5 гривні, але вже з 1 вересня ціни підвищаться.

Джерело: 24 канал

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень