Експерт порахував скільки українці щомісяця переплатять за абонентську плату за послуги ЖКГ (ВІДЕО)

Мільярди гривень які обіцяють витратити на капітальні ремонти

Раніше ми повідомляли, що з грудня 2020 року чимало українців помітили у квитанціях за комунальні послуги новий платіж – абонентська плата за обслуговування. Такий платіж з’явився або невдовзі з’явиться на послуги теплопостачання, гарячу та холодну воду й навіть за вивезення твердих побутових відходів.

Розраховують абонплату за формулою, і за основу беруть показник прожиткового мінімуму. Це змінний показник, а відтак і розмір абонплати буде відтепер щоразу зростати й зростати. Оплачувати її треба незалежно від сезону, - говорить голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Він не полінувався й порахував суму у яку обійдеться така абонплата українцям. Зауважимо, що сума може різнитися дещо залежно від міста проживання, адже Олег Попенко для розрахунків користувач тарифами встановленими у Києві.

З грудня 2020 року прожитковий мінімум в Україні становить 2189 грн й додаткова платіжка по всім чотирьом платежам виходить на 111 гривень 79 копійок. Це без врахування оплати банківської комісії. Якщо брати у сумі за місяць, то українці додатково на місяць заплатять на 2 мільярди гривень більше за комунальні послуги. А з розрахунку на рік йдеться вже про 24,127 мільярда гривень, - каже експерт.

Чоловік запевняє що не перший рік стежить за сферою комунального господарства, й ще жодного разу не відзначив, що українцям провели перерахунок платежів за комунальні послуги. Крім того, під час введення абонентської плати, її розробники запевняли, що цю суму виокремлять з вартості тарифу.

Проте на сьогодні у квитанціях зазначено тариф (який й був) та додатково абонентська плата. І розмір тарифу на розмір абонентської плати так й не зменшено. Це просто введення додаткового платежу.

Олег Попенко зауважив, що плату за абонентське обслуговування відповідно до впроваджених реформ мають використовувати на проведення капітальних ремонтів мереж.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень