Комуналка 2022: озвучено розрахунки на тепло, воду та електроенергію

Найбільше постраждають невеликі міста з централізованим опаленням

Усі тарифи зростуть одразу по завершені нинішнього опалювального сезону. У цьому переконаний голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

За його словами, втримати тариф на тепло на рівні попереднього сезону багатьом містам довелося через тиск центральної влади. При цьому теплопостачальники втратили ресурс для ремонту тепломереж, оперативної ліквідації поривів та планових капітальних оновлень.

У найгіршій ситуації опинилися невеликі міста України, де надто малі бюджети. Ті, де буквально немає грошей на ремонт тепломережі у критичних випадках, - каже Олег Попенко.

Олег Попенко

Тож зростання тарифів не минуче, і за прогнозами експерта комунальної галузі станеться це вже одразу по завершенню опалювального сезону, у травні – червні 2022 року.

Більшість міст уже розрахували економічно обґрунтований тариф на тепло. Але під тиском центральної влади не ввели його в дію.

 

Тож це станеться весною. Залежно від міста вартість тепла зросте на 40-50%. А у маленьких містах де тариф не переглядали кілька років зростання буде ще більшим – 70%.

 

Подорожчає й гаряча вода, не так сильно, але на 30-40%, теж залежно від міста, - каже Олег Попенко.

У 2022 році піднімуть й варіться електроенергії. І хоча чинників багато, один вже точно відомий.

Оператор енергетичної системи України, компанія Укренерго уже підняла вартість своїх послуг на 22%. І це рішення уже погодила НКРЕКП. Оскільки послуги Укренерго є складової тарифу на електроенергію, тож і вартість світла для побутових споживачів зросте:

Мінімально вартість світла подорожчає, проти 1,44 – 1,68 гривні за кіловат який ми маємо сьогодні, мінімально ми будемо платити 2-2,20 грн за кіловат, - каже Попенко.

Власне подорожчання електроенергії потягне за собою й подорожчання води, теж на близько 20%.

А крім того збільшаться й витрати на оплату послуг ОСББ, колишніх ЖКП чи управлінських компаній.

 

Оскільки держава не хоче брати участі у ремонті та відновлені житлового фонду, зробила нас з вами – співвласниками та переклала на наші плечі усі витрати пов’язані з утриманням житла.

 

Тож тариф зросте на близько 10%, адже управителям необхідно проводити ремонти багатоквартирних будинків, - каже Олег Попенко.

Про енергетичну незалежність України і виклики опалювального сезону Олег Попенко розповів у цьому інтерв’ю.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Більше оголошень