Тарифи на опалення у Рівному будуть нижчими

Рішення виконкому скасують депутати Рівнеради?

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Рівнерада скасує тарифи на опалення прийняті раніше виконкомом та шукатиме можливість компенсувати частину їх вартості з міського бюджету.

З такою спільною ініціативою виступили міський голова Рівного Олександр Третяк, секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян та очільники трьох фракцій Рівнеради.

Мова йде про фракції «Європейська солідарність», «Рівне Разом» та ВО «Свобода».

Відповідний проєкт рішення у понеділок, 18 жовтня, зареєстрували в апараті Рівнеради й буде винесений на розгляд найближчого сесійного засідання.

В пояснювальній записці до проєкту рішення його автори наголошують - різке здорожчання вартості опалення для населення може призвести до того, що тисячі рівненських родин опиняться за межею бідності.

Отже, необхідно терміново вжити всіх можливих заходів, аби мінімізувати негативний соціальний ефект від зростання тарифів.

Олександр Третяк
Олександр Третяк

- Виконком затвердив економічно обґрунтований тариф 2.7 тис.грн/Гкал, щоб ми могли почали процес подачі тепла. Та навіть цей тариф є непідйомнимним для населення, люди не витримають такого зростання! Частина мешканців нашої громади може опинитися за межею бідності. Зменшення кількості людей, які отримують субсидії та зростання тарифів на теплопостачання заженуть людей в боргову яму. Тому робимо все можливе щоб забезпечити населенню такі тарифи, які люди будуть в змозі сплатити.

 

 

Тим часом уряд усіма силами «переводить стрілки» на місцеву владу, забуваючи про те, що самі цю проблему створили. Запропонований урядом Меморандум пропонує зберегти економічно необґрунтовані тарифи, а різницю вартості тарифу на опалення повністю перекласти на місцеві бюджети. Розмір цієї нестачі колосальний. Для Рівного це близько 300 мільйонів. Тим самим бюджет розвитку міста зникає. Створюється загроза, що в наступні роки в громаді буде недофінансування освіти і медицини, скоротяться програми муніципального розвитку, зупиниться громадський бюджет.

 

Без цих коштів ми не зможемо реалізовувати інфраструктурні об’єкти, покращувати благоустрій, здійснювати заміну мереж, капітальні ремонти, фактично посилиться залежність від Києва. Ми сьогодні маємо перед собою завдання: з одного боку захист людей в холодну пору, а з іншого - збереження міського бюджету розвитку. Ми готові перенаправити частину коштів і компенсувати різницю, але залишити місто без перспектив не те щоб розвитку, але нормальної життєдіяльності ми не вправі!

 

Ми будемо до останнього боротися за добробут і комфорт рівнян! Маємо об’єднати зусилля і відстояти інтереси громади! – заявив міський голова Олександр Третяк.

Віктор Шакирзян
Віктор Шакирзян

Своєю чергою секретар Рівнеради Віктор Шакирзян зауважив:

- Ще раніше під час депутатських слухань, я чітко заявляв, що виступатиму проти підвищення тарифів на опалення для простих рівнян, що ми маємо боротися за кожну гривню у тарифі, аби люди не думали чим годуватимуть свої родини, після сплати всіх рахунків. Моя позиція незмінна ми маємо зробити все можливе, аби максимально знизити тарифи для населення.

 

Якщо для цього потрібно використати всі наявні резерви міського бюджету, значить ми маємо це зробити. Крім того, ми сподіваємось на підтримку держави, адже самотужки, лише коштами громади, з цією проблемою впоратись буде дуже важко.

 

Я радий, що більшість депутатів Рівнеради, зокрема з фракцій «Свобода», «Рівне Разом», «Європейська солідарність», «Голос»  та «За майбутнє» висловили в цьому питанні єдину консолідовану позицію.

Розглянуть вищезазначений проєкт рішення депутати Рівненської міської ради уже на найближчому пленарному засіданні сесії, що відбудеться у четвер, 21 жовтня.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Крук Ігор

У Рівному знайдено документи видані, на ім'я Ігор Крук. Якщо шукаєте документи  - телефонуйте

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Більше оголошень