Чи варто відмовлятися від пенсії у 60 і продовжувати працювати?

Як відстрочка виходу на пенсію насправді вплине на розмір виплат

Не секрет, що більшість пенсіонерів отримує мізерні пенсії. Тому деякі українці цікавляться, чи можна відмовитись від призначення пенсії у 60 років і продовжити працювати, і як це рішення вплине на майбутній розмір пенсії.

Як зазначають експерти ПФУ, законодавство про пенсійне забезпечення містить норми, які заохочують громадян до пізнішого виходу на пенсію.

Отже, тим, хто отримав право на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», але після досягнення пенсійного віку виявив бажання працювати та отримувати пенсію пізніше, пенсія за віком призначається з урахуванням набутого страхового стажу на день звернення за призначення пенсії.

При призначенні пенсії з відстрочкою основний розмір пенсії збільшується:

  • на 0,5% – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, у разі відстрочення виходу на пенсію терміном до 60 місяців;
  • на 0,75% – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, у разі відстрочення виходу на пенсію терміном понад 60 місяців.

Тобто якщо людина відстрочить свій вихід на пенсію на період менш як 60 місяців, то за кожен рік такої відстрочки вона отримає надбавку до пенсії у розмірі 6% (0,5 х 12), за 2 роки пізнішого виходу на пенсію — 12% (0,5 х 24) і т.д. Тоді як відстрочка на 6 років (це 72 місяці) вже збільшить основний розмір пенсії на 54% (72 х 0,75).

Для збільшення враховуються лише повні місяці роботи: збільшення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не здійснюється.

Про бажання призначити пенсію пізніше людина повинна до досягнення пенсійного віку повідомити орган ПФУ. Якщо ж людина не повідомила про таке бажання, а в Реєстрі застрахованих осіб є інформація про весь її страховий стаж (оцифрована паперова трудова книжка), – пенсію призначать автоматично з наступного дня за днем ​​досягнення особою пенсійного віку.

Якщо людина продовжує працювати і не звертається із заявою про призначення пенсії, а її паперову трудову книжку не було оцифровано, – у такому разі вважається, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше.

Пенсія за віком з відстрочкою призначається за зверненням пенсіонера з дня, наступного за останнім днем ​​місяця, у якому придбано повний місяць страхового стажу (у т.ч. сумарно, коли неповні місяці підсумовуються), якщо звернення надійшло не пізніше як за 3 місяці з такого дня. Якщо ж пенсіонер звернувся за призначенням пенсії пізніше, то пенсія призначається вже з дня звернення.

Джерело: На пенсії

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень