Чекають першої нагоди, щоб повернутися, - українки за кордоном про свої настрої на чужині

Дві третини втікачок від війни планують повернутися у найближчій перспективі 

Українці у Польщі вважать одним із головних чинників, що спонукатиме їх повернутися додому, цивілізаційний та безпековий вибір держави — очікуване членство України в ЄС (57%) та НАТО (47%).

Про це свідчать результати дослідження проведеного Міграційною платформою EWL, Фундацією EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету.

Другим важливим мотивом є економічний — підвищення рівня зарплат та поліпшення умов праці (54%).

Причому цей чинник є більш значимим саме для трудових мігрантів з України — тих, хто виїхав до Польщі до повномасштабної російської агресії, — ніж для воєнних біженців (57% проти 48%).

Це можна пояснити тим, що для більшості передвоєнних мігрантів з України саме можливість кращих заробітків і стабільного життя було головним мотивом виїзду до Польщі. На відміну від них воєнні біженці приїхали до Польщі вимушено. Багато хто з них говорить, що мав в Україні задовільне життя і не збирався емігрувати, — розповідає керівниця відділу легалізації EWL Марія Кузенко.

Середмістя Варшави

Натомість саме для воєнних біженців можливість возз'єднання з родиною, яка залишилась в Україні, є одним зі значущих мотивів повернення додому — цього прагнуть 57% українців, які прибули до Польщі через повномасштабне вторгнення.

Кожен п’ятий українець у Польщі стверджує, що надання державної допомоги у відбудові та поверненні житла може спонукати його повернутися.

Серед інших чинників — здійснення низки реформ в Україні (у галузі охорони здоров’я та освіти, у системі судочинства). Ще для 16% таким мотивом може бути сприяння відкриттю та веденню бізнесу в Україні.

Експерти також запитали, що заважає українцям залишитися в Польщі на довший період.

Це насамперед

  • переживання за долю своїх близьких в Україні (41%),
  • економічні фактори, зокрема відсутність коштів (27%),
  • труднощі з працевлаштуванням (24%),
  • погане знання польської мови (25%).

Дослідження показало, що попри те, що більшість працездатних шукачів прихистку знайшли роботу в Польщі (78%), майже дві третини з них планують повернутися у найближчій перспективі (62%).

З них кожен четвертий (24%) висловив наміри повернутися в Україну, не чекаючи завершення військових дій.

Джерелоbiz.nv.ua

 

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень