Українські учні кидають польські школи. Чому поляки цього бояться?

Більша частина дітей-біженців шкільного віку з України залишаються поза системою польської освіти

Як пише Rzeczpospolita, вони вчаться онлайн в Україні або взагалі не вчаться. І ніхто не перевіряє, що з ними відбувається.

Видання спробувало розібратися з причинами того, чому українські діти йдуть з навчальних закладів Польщі та якими будуть наслідки для їхньої країни.

Кількість українців у польських школах зменшується

Згідно зі звітом Фонду Центру громадянської освіти, кількість українських учнів, які відвідують польські школи, падає.

З жовтня 2022 року їх стало менше на 10 тисяч. Також встановили, що 56 відсотків біженців з України шкільного віку не навчаються в закладах Польщі взагалі. 

І це при тому, що дистанційне навчання в українських школах триває з 2020 року.

Чому йдуть з польської системи освіти?

Найбільше проблему відчувають випускники, які мали б складати матуру (аналог українського ЗНО у Польщі).

Так у польських школах складають "матуру" (аналог нашого ЗНО)

Серед школярів середніх шкіл лише 22% учнів відвідують польську школу. За останні шість місяців понад 8% саме старшокласників вийшли з польської системи освіти.

Серед причин, як пише Rzeczpospolita, те, що багато молодих українців просто не справляються з польською школою – мають проблеми з адаптацією і бояться вже згаданої матури.

Інша причина – подвійне навантаження через одночасне навчання в польській школі та в українській онлайн.

Дітям важко, тому деякі з них кидають польську школу. Діти вірять, що скоро повернуться в Україну і не хочуть відставати.

Вчителі та вихователі, яких цитує Rzeczpospolita, вважають, що українські діти мають залишатися в системі, адже важливим є контакт з однолітками.

Єнджей Вітковський, президент Фундації «Центр громадянської освіти», висловив у виданні думку, що варто взагалі відмовитися від можливості онлайн-навчання для найменших школярів. 

Одна з початкових шкіл у м. Піла (Польща)

Їх слід залучати до певної форми занять у польській школі, щоб вони могли вивчати мову та інтегруватися з однолітками. 

Наслідки, яких бояться поляки

Проблема може обернутися довгостроковими наслідками -  у липні 2022 року міністр освіти Польщі Пшемислав Чарнек оголосив, що до польських шкіл і дитсадків прийняли понад 200 тисяч дітей. Тоді він підрахував, що з 1 вересня до системи освіти можуть вступити ще 200 тисяч. Але ці прогнози не справдилися.

Отже, у Польщі може з'явитися група до 200 тисяч. осіб, які залишили або не відвідували польську школу і не знають мови. Це будуть люди, які, ймовірно, не знайдуть роботу, відповідну їхнім здібностям, і це призведе до їх маргіналізації та, як наслідок, невдачі в інтеграції, - резюмує Rzeczpospolita.

Про інші побоювання поляків щодо українських біженців ми писали у матеріалі

А говорили, що ми їхній хліб забираємо… Поляки бояться закінчення війни?

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Загублені документи у Рівному: пропонують винагороду

Вчора у районі автовокзалу близько 8 ранку були загублені документи. Тих, хто знайшов, просять повернути за винагороду. Ліщук Руслан Романович - 0 (67) 408 57 66

Більше оголошень