Частина українців зможе йти на пенсію достроково: хто саме – пояснили у ПФУ

Для раннього виходу на пенсію все одно потрібно мати певну кількість стажу

Попри існування чітко визначених критеріїв для виходу громадян на пенсію, деякі українці, можливо, не знають, що до ст. 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» днями внесли зміни.

Про це повідомили у ПФУ.

Зокрема, право на дострокове призначення пенсії за віком надали одному із батьків дітей, які до 6-річного віку виховували дітей, що страждають на тяжкі захворювання, і не отримали права на інвалідність.

Так, дострокові пенсії призначаються матерям тяжко хворих дітей після досягнення ними 50 років і за наявності не менш як 15 років страхового стажу.

Також дострокова пенсія за віком може бути призначена батькові, який виховував тяжко хвору дитину до 6-річного віку — якщо таке рішення ухвалить мати (або у разі її відсутності) після досягнення чоловіком 55 років, і за наявності у нього страхового стажу не менше 20 років.

Визначення поняття «важко хвора дитина, якій не встановлено інвалідність» наведено у ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Щоб отримувати таку пенсію, матерям (батькам) тяжко хворих дітей необхідно надати, зокрема, документ про народження дитини і довідку медзакладу про захворювання дитини, яке мало місце до 6-річного віку.

Ще один важливий момент: виплата пенсії провадитиметься незалежно від факту працевлаштування. Розмір пенсії визначається індивідуально для кожного пенсіонера з урахуванням його страхового стажу, заробітної плати, року виходу на пенсію і складових пенсійної виплати.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Більше оголошень