В яких випадках держава може утримати частину пенсії чи взагалі її скасувати? Роз’яснення
Пенсіонери повинні пам’ятати про свої обов’язки, наголошують у ПФУ
Якщо пенсіонер вирішив працевлаштуватись, він обов'язково має повідомити про це Пенсійний фонд. Інакше потім із пенсії вираховуватимуть переплату. Про це інформує Головне управління ПФУ у Київській області.
Переплата пенсії – це сума пенсії (з урахуванням надбавок, підвищення, сум індексації та інших доплат до пенсій), виплачена з різних причин понад розмір, визначений законодавством.
Зокрема, у разі працевлаштування пенсіонера проведення перерахунку у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність для обчислення мінімального розміру пенсії або доплати за наднормативний страховий стаж, законодавством не передбачено.
Також непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, встановлюється надбавка. У разі працевлаштування виплата вказаної надбавки припиняється.
У разі працевлаштування одержувача пенсії за вислугу років, якщо він працевлаштовується за спеціальністю, яка дає право на призначення даного виду пенсії, виплата пенсії взагалі повинна припинитися.
При призначенні (перерахунку) пенсії особі повідомляють про її обов’язок у разі працевлаштування протягом 10 днів надати дані про це до органів ПФУ. Якщо пенсіонер самостійно не повідомить про працевлаштування, про це все одно стане відомо – просто пізніше.
Відповідно до ч. 1 ст. 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суми пенсій, надміру виплачені внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернені пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду або у судовому порядку.
Джерело: На пенсії
Радіо Трек: НОВИНИ