А ви таке знали? Як позбутися шкідників у крупі та в шафі на кухні

Жучки можуть з'явитися у багатьох продуктах

У натуральних продуктах можуть завестися шкідники, які їх зіпсують й вони стануть непридатними до вживання. Позбутися жучків у крупі складно, але цілком реально.

Вони можуть з'явитися не тільки в крупі, але і в інших продуктах: борошні, сушці, макаронах тощо. Є 4 види комах, які можуть оселитися в них:

 • борошняний хрущак — жук чорного або бурого забарвлення. Може завестися в борошні й хлібобулочних виробах;
 • довгоносик — коричневі жучки з довгим хоботком, люблять все зерно, макарони, горіхи, бобові;
 • хлібний точильник — дрібний коричневий жучок, що вміє літати. Живе на складах, коморах. Поїдає зерно, борошно, лікарські трави, чай;
 • суринамський мукоїд — рудобурий жучок розміром 2 мм. Їсть все, що знаходить, розмножується при високій вологості.

Потрапляють на кухню жучки разом з крупою, яку купили в магазині. Туди вона могла надійти вже зараженою личинками. Вони з'являються, коли для цього створюються сприятливі умови. Тому вивести їх практично неможливо, адже завжди є варіант принести додому наступну партію продуктів з личинками або жучками.

Якщо вдома в крупах виявлені жучки, то необхідно з ними відразу починати боротьбу. Вони дуже швидко розмножуються і вивести їх буде з часом складно.

Що потрібно робити, щоб позбутися жучків в крупі:

 1. пакети з крупою, де були помічені жучки, необхідно викинути;
 2. якщо інші упаковування візуально здаються чистими, то це не означає, що там немає личинок. Їх потрібно піддати прогріванню в духовці або покласти в морозилку на кілька днів. Вони не витримають таку температуру і загинуть;
 3. зсипати крупи в місткості з кришками, які щільно закручуються. Так можна убезпечити їх від проникнення жучків в чисту крупу, а якщо з'являться в якій-небудь, то вони не розповзуться по всіх продуктах;
 4. коли шкода викидати продукти, можна зробити наступним чином: борошно потрібно просіяти й винести на холод, крупу прогріти або заморозити. При її промиванні перед готуванням жучки спливуть.

 • Всі свої покупки необхідно оглядати ще в магазині. Жучків можна побачити в упаковуванні в крупі. Відповідно, її купувати не можна. Більше шансів наштовхнутися на таку, коли вона продається по акції. Це може говорити про те, що термін придатності добігає кінця, крупа довго пролежала на складі або з нею ще щось не так.
 • Шафи на кухні потрібно ретельно промити кілька разів поспіль. Це потрібно на той випадок, якщо в якійсь щілинці вижили личинки. Мити потрібно з використанням міцних дезінфікуючих засобів, милом, оцтом. Якщо є можливість, то потрібно провести обробку дихлофосом, приділяючи увагу кутам, щілинам, кріпленням.
 • Банки потрібно промивати й прогрівати після того, як крупа закінчується. На дні може накопичуватися мука від крупи або макаронів, в якій легко хтось може завестися.
 • З народних засобів для боротьби з жучками в крупі можна використовувати лавровий лист, часник, м'яту, гвоздику. Їх можна покласти поверх крупи в банки й розкласти в шафках.
 • Жучків на кухні можна зібрати порохотягом. Потрібно звільнити шафки від вмісту і добре пройтися по них трубою від порохотяга без насадки. Встояти від такого напору повітря, що втягується, не зможуть легкі жучки й личинки.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень