Укласти шлюб у Рівному можна через Інтернет

А ще розлучитися, зареєструвати новонароджену дитину та змінити ім`я. А чи готові до цього рівняни - дізнавався кореспондент Радіо Трек.

Відтепер укласти шлюб рівняни можуть не виходячи з дому. З початку тижня в Україні запустили поки що пілотний проект, який передбачає можливість подання електронних заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Заяву можна подати через відповідний  веб-потрал на сайті Міністерства юстиції, тут же можна сплатити і державне мито. Тож ви відправляєте відскановані документи, які реєстратор зобов’язаний розглянути протягом дня і з в’язатися із заявником для узгодження дати. Як це буде на практиці, пояснила начальник Головного управління юстиції у Рівненській області Іванна Смачило:

 

 

По законодавству до цього часу обов’язково мали обоє прийти - він і вона - і самі мали подати цю заяву. Для багатьох, навіть, це, можливо,  урочистий момент. Кому це не зручно -  можна подати ці заяви он-лайн. Вони опрацьовуються. Якщо всі документи в порядку  -  Вам призначається час, для того, щоб не стояти в чергах, не ходити по банках не платити  - Ви вже можете зробити це он-лайн. І Ви можете вже прийти, і, фактично, Вам видають той документ, який Вам необхідний.

Між тим, ми вирішили запитати у рівнян, чи готові вони до таких змін в реєстрації. Більшість кажуть, що скористалися б такою можливістю, аби не стояти в чергах, проте дехто має більш консервативну думку з цього приводу:

 

Варто додати, що окрім заяви на реєстрацію шлюбу можна також подати он-лайн заяву на розлучення, народження дитини, зміну імені чи смерть людини. Окрім Рівного з 7 вересня таку можливість мають ще жителі столиці, міста Сум, Київської, Одеської та Дніпропетровської областей. Зауважимо, що можливість традиційно подати заяву безпосередньо у РАЦСі залишається.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень