ON-LINE

Потрібні Павліки Морозови, або За що живуть деякі «громадські діячі» (ФОТО/АУДІО)

понеділок, 10 грудня 2018
«Антикорупція» на Рівненщині

Світлана Кирилівна Богатирчук-Кривко та Юрій Дюг -- експертно говорять про "Антикорупцію"

Як відомо, ми підписали Угоду про Асоціацію з ЄС, і взяли таким чином на себе чимало зобов’язань. Зокрема й у сфері протидії корупції.

Взагалі на думку українців немає країни більш корумпованої, ніж наша. Принаймні, такий імідж нам посилено формують ЗМІ. В тому числі й наші рідні українські медіа.

Правди ніде діти: в Україні тієї корупції  дуже багато, а на Рівненщині з нею стикаються чи не всі, хто бере участь в опитуваннях.

Однак, варто зрозуміти, що саме слово «корупція» є іноземним, й описує воно явища характерні для всіх країн світу. Навіть для тих, де за корупцію – розстрілюють.

В одній з програм проекту «Європейський Монітор: Рівненщина» ми вирішили розібратися з питанням корупції на Рівненщині і запросили двох, на нашу думку, цікавих експертів:

Сторону влади представляла – заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

 

Сторону опонентів влади представляв – виконавчий директор громадської організації «Антикорупційний моніторинг» на Рівненщині Юрій Дюг.

Щоправда в ефірі наші експерти досить непогано між собою порозумілися й вийшли на достатньо несподівані зауваження та коментарі.

Зрештою, тема програми «Антикорупція, як передумова для євроінтеграції та успішного виконання угоди про асоціацію з ЄС»  дозволяла підходити до неї з різних боків, а Світлана Кирилівна, до того ж, частий гість у Раді Європи, тож на антикорупційну тематику говорити могла й, посилаючись на іноземний досвід.

Юрій Дюг від неї не відставав і навіть досить різко пройшовся по НАБУ та навів кілька промовистих фактів із життя місцевих судів та силових відомств.

Його ж візаві, зауважила, наприклад, що

«Нам не вистачає Павліків Морозових»

Маючи на увазі те, що на Заході люди не просто говорять про корупцію в загальному, але й повідомляють про неї куди слід.

Світлана Кирилівна в Стразбурзі (по-центру, у другому ряду)

Більше того, на думку п. Богатирчук, Україна зіткнулася з валом корупції під виглядом «громадського активізму», коли люди, які називають себе активістами, заробляють гроші тим, що організовують пікети та проводять мітинги на чиєсь замовлення чи з метою, фактичного, шантажу.

«Хіба це не корупція? Це теж корупція!»

Важко не погодитися зі Світланою Кирилівною, але, щоби цитати не виглядали вирваними із контексту, пропонуємо прослухати запис програми:

Ця публікація підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та "Європейською правдою".

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Радіо Трек і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

М.Кульчинський Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Втрачено документи на прізвище Полюхович

    Втрачено коричневий гаманець з документами на прізвище Полюхович. Прохання повернути...
  • Знайдено медичні довідки на прізвище Романюк Олег

    Поблизу Лялькового театру у Рівному знайдено медичні довідки на прізвище Романюк Олег. Якщо...
  • Знайдено автомобіль Таврія Славута

    У Рівному в районі вулиці Смотрицького (в районі Червоні Гори) знайдено автомобіль Таврія...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного